Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam już małe zakola (jeszcze 1-2 lata temu ich nie było) i w ostatnim czasie zauważyłem trochę niepokojące wypadanie włosów. Pewnie w ciągu 5 lat czeka mnie Norwood 6, tak jak u ojca, ale jednak boję się skutków ubocznych leków.

1. Myślicie, że warto zacząć brać finasteryd i minoxidil w wieku 19 lat?
1. Orientujecie się może czy w najbliższym czasie wchodzi na rynek jakiś nowy (bezpieczniejszy) produkt?
2. Z tego co czytałem, to trzeba pójść do dermatologa. Czy prywatnie na pewno wypisze mi receptę czy może odmówi ze względu na wiek?

inb4 nie #!$%@? się na łyso, bo mam mega słabą brodę i będę wyglądał jak jajko xD

#zakola #lysienie #finasteryd #zdrowie #uroda #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f6e46a1f49ad326e7b1b462
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania: próbuj wcierke z jantara. Podobno baby hair wyrastają po regularnym stosowaniu w miejscach, gdzie włosy zanikają. Dla lepszego efektu możesz podgalac delikatnie te miejsca, gdzie już straciłeś włosy. Taki sposób widziałem na yt, ale jeszcze nie mam potrzeby testować, więc nie znam skutecznosci z własnego doświadczenia, ale autorka zachwalała.
1. Tak ale najpierw Fin, a minox dopiero po jakichś 6 miesiącach, bo może sam Fin Ci da odrost i pogrubić włosy

2. Nie i przez najbliższe lata nie wejdzie nic, co miałoby skuteczność taka jak Fin, na którym ludzie trzymają włosy po 20 lat

3. Najlepiej powiedz, że chcesz Fina i inne opcje Cię nie interesują. Odmówić nie powinien, masz 19 lat wiec twoje dojrzewanie już raczej się zakończyło.

I nie
@AnonimoweMirkoWyznania: raczej nie nastawiaj się, że wymyślą w najbliższym czasie jakiś rewolucyjny lek, który będzie zatrzymywał łysienie i nie będzie miał żadnych uboków. Pozostaje fin i duta.

Hmm, powiem tak, jeśli łysienie by było powolne, to poczekałbym z 2 lata na fina. Ale jeśli jest tak jak mówisz i jest duża szansa, że w przeciągu 5 lat dojdziesz do nw 6 to bym zaczął już teraz. Dużo osób bierze fina latami
@Towarzysz_Pawulon: Przecież jest flutamid, androcur i masa innych tego typu leków znacznie mocniejszych od duta ale co to ma do rzeczy? ciężko znalezć coś lepszego od fina pod względem skuteczności i żeby szły za tym większe skutki uboczne.
@AnonimoweMirkoWyznania: Moim zdaniem opcje masz takie: finasteryd 1mg/dzień, ewentualnie kombinowanie z dawkami typu 0,5mg/dzień, 0,5mg co drugi dzień, 1mg co drugi dzień itp. Jest również trochę osób którzy używają RU58841. Jest to nieoficjalny lek w formie wcierki, bez oficjalnych badań ale używany już dość długo. Wpływ na organizm powinien być mniejszy niż w przypadku finasterydu i powinien niezłe blokować dht w skórze głowy. RU jest droższe od fina, ciężko dostępne i
Zdroworozsądkowy: 1.Nie warto brać finasterydu w wieku 19 lat. Jednak jeśli faktycznie łysiejesz androgenowo to jesteś między młotem, a kowadłem. Włosy i tak stracisz nawet pomimo brania leków, niemniej przeszczep jest dopiero od 25 roku życia, a podobno niektórzy trzymają włosy nawet 10 lat dłużej dzięki tym lekom.

W sumie to weź sobie fina na spróbowanie. Jeśli uboki będą nieznaczne(nie wierzę w całkowity ich brak, bo to jest niemożliwe na zdrowy
@AnonimoweMirkoWyznania: z tym przeszczepem od 25 roku życia to nieprawda, sam z ciekawości pytałem parę klinik i mówili, że robią też HT w młodszym wieku.

A co do autora posta, moim zdaniem najlepsza droga to fin na utrzymanie stanu włosów, a na zakola przeszczep w przyszłości.
@AnonimoweMirkoWyznania wrzuć zdjęcia.
Jak wyglądają włosy na zakolach i na górze głowy w porównaniu do tych na boku?
To jak szybko wyłysiejesz to nikt Ci nie powie. Ten proces pewnie trwa u Ciebie jakieś 3-4 lata bo przy łyseniu androgenowym włosy z czasem są coraz słabsze.
@AnonimoweMirkoWyznania: jak chcesz miec wlosy to nie masz innego opcji , to chyba oczywiste. Fin najlepiej trzyma wlosy na gorze i na koronie i tam sa najlepsze odrosty . Zakola i obnizenie lini wlosow po finie ma moze 10% bo w tym miejscu mieszki sa najbardziej wrazliwe. Jak nie masz duzych ubytkow to sam fin wystarczy , jezeli myslisz o poprawie linie to pewnie bedzie trzeba dodac kiedys minoxa.