Wpis z mikrobloga

Sponsor Ford Polska ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na stronie BIKE EXPO - Narodowy Test Rowerowy
pojawił się taki oto wpis:

" Obowiązkowe OC dla każdego rowerzysty

Obowiązek posiadania prawa jazdy lub karty rowerowej

Obowiązek jazdy w kasku

Obowiązek jazdy na światłach przednich i tylnych na rowerze, również w dzień ‼️

Czy zgadzacie się z tymi postulatami? My tak! Uważamy, że to jedyna droga do tego, aby zatrzymać rosnącą liczbę ofiar wśród rowerzystów na drodze. Ponieważ już jeden rowerzysta dziennie ginie na polskich drogach."


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przedstawiamy zatem naszą odpowiedź organizacji rowerowych z Polski.
Grzegorz Borek
z Kieleckie Inwestycje
na temat #oc
Krzysztof Kowalik z Porozumienie Rowerowe - Lublin Rowerem
na temat praw jazdy
Marek Smyk z Zielone Mazowsze
Rowerowawa
na temat kasków
Karolina Grochowicka
z Rowerowy Szczecin
na temat oświetlenia.
A także Hubert Barański
z Rowerowa Łódź
z pytaniem co akcja #zacznijmyodsiebie #sharetheroad ma wspólnego z producentami samochodów i czy to na pewno chodzi o poprawienie losu ludzi poruszających się rowerami.

Film pochodzi z FB Federacja Rowerowa.

#rower #rowerzysci #polskiedrogi #samochody #kierowcy #bezpieczenstwo
reddin - Sponsor Ford Polska ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Na stronie BIKE EXPO - Narodowy Test Ro...
  • 14
@reddin: ten pan, który mówił o kaskach to chyba nie zdarzyło mu się żeby jadąc rowerem po cebulę na bazarek nikt nie wymusił na nim pierwszeństwa. Jego argumenty są delikatnie mówiąc wyjęte z dolnej, mniej szlachetnej części pleców ¯\_(ツ)_/¯
Nie uważam, że jazda w kaskach (nie)powinna być obowiązkowa, ale im więcej osób założy orzeszka na głowę przed jazdą na rowerze, tym większe jest prawdopodobieństwo, że przy ewentualnej kolizji nie uszkodzi się
@krabozwierz: Na MTB zabieram kask, ale jak dojeżdżałem do firmy (obecnie HO) to nie brałem na rowerem miejski kasku, bo musiałbym go ze sobą nosić cały dzień (rower zostawał przepięty na dworcu)
Zresztą dlaczego karać rowerzystów, za nieuwagę kierowców? Kamizelka, kask, światełka, lampa żółta na kasku migająca a i tak będą ofiary.
Inna kwestia, że podobno ludzie bez kasku jeżdżą rozważniej a ci w kasku, bardziej brawurowo.

Myślę, że część kobiet
@reddin:
Ta czwarta babka jest naćpana czy co? Nagadała się, a wygląda na to że w ogóle nie zrozumiała o czym ma mówić, albo źle zrozumiała. Postulat jak byk mówi o jeździe na światłach w dzień.
Trochę dużych i trudnych słów i de facto zero merytoryki.

Ja może od siebie powiem, że standardowe światła rowerowe (moc, jasność) w dzień są w zasadzie niewidoczne. Przednie może odrobinkę (zależy kto jakie ma), ale
Inna kwestia, że podobno ludzie bez kasku jeżdżą rozważniej a ci w kasku, bardziej brawurowo.


@reddin:
Ja słyszałem inną teorię.
Podobno kierowcy mają tendencję do bardziej ryzykownej/agresywnej jazdy w stosunku do rowerzystów w kaskach (wyprzedzanie na gazetę, zajeżdżanie drogi, jazda na czołówkę, wymuszanie pierwszeństwa itp.)

Brakuje mi tutaj w postulatach zakazu jazdy w słuchawkach, no i ograniczenia prędkości. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Brakuje mi tutaj w postulatach zakazu jazdy w słuchawkach, no i ograniczenia prędkości.


@brass: Brak też postulatu, by wszyscy jeździli samochodami.
Inna kwestia, że podobno ludzie bez kasku jeżdżą rozważniej a ci w kasku, bardziej brawurowo.


@reddin: dokładnie. Powinni znieść obowiązek zapinania pasów w samochodach, wtedy ludzie by ostrożniej jeździli.
To wszystko przez te poduszki powietrzne, pasy i kaski!