Wpis z mikrobloga

Miraski, jestem na świeżo po Mafii - Edycja Ostateczna, kilka wrażeń. Gdy zacząłem pisać te słowa, właśnie kończyły się napisy końcowe.

Grałem na PS4, do misji “Przejażdżka za miasto” (nie licząc wyścigu), grałem na klasycznym, ale jako że nie mogłem poradzić sobie z wieżyczką, najpierw zmieniłem na normalny, a od misji na parkingu wziąłem poziom trudny)

Dodam tylko, że moje spostrzeżenia są mocno subiektywne, w jedynkę pierwszy raz grałem będąc w szóstej klasie podstawówki i od tamtej pory w moim prywatnym rankingu zajmje pierwsze miejsce - inna rzecz, że ja sam od wielu lat jestem growym januszem (poza Fifami, NBA 2k i kilkoma pojedynczymi tytułami typu GTA 5 w ostatniej dekadzie grywałem incydentalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) )







Tak czy inaczej, powrót do Lost Heaven sprawił mi wielką frajdę, a jednocześnie przypomniał, jak świetna pod względem fabuły była jedynka. Nie powiem, gdy pojawiły się napisy końcowe, aż troszkę się wzruszyłem. Strasznie szkoda, że Illusion Softworks nie przetrwało i nie ma praw do wydawania kolejnych edycji :(
Ode mnie 9/10

#mafia #gry #ps4 #mafia1 #mafiathecityoflostheaven #staregry
  • 5
  • Odpowiedz
@Madnesh: w sumie nie było z tym źle, mimo iż miałem wyłączone wspomaganie (można je wziąć w opcji). Na poziomie normalnym masz też zaznaczonych przeciwników na radarze - na trudnym i klasycznym pojawiają się tylko incydentalnie.
  • Odpowiedz
@Rino91: Z wieżyczka się sporo nameczylem na klasycznym ale wystarczy cały czas ładować w nią tak jakby przewidując gdzie zaraz będzie a zawsze jedzie tak samo i w końcu skrypt załapuje i jest kolejny etap. Klasyczny mnie najbardziej irytował przy wyścigu, a tak to trzeba było zwyczajnie trafiać regularnie głowy pistoletem bo inaczej łatwo było paść szczególnie od ludzi z tommy gunem który u przeciwnika działa jak jakiś mg42 xD
  • Odpowiedz
@Madnesh: Wiadomo myszka łatwiej wchodzą głowy ale idzie się przyzwyczaić na konsoli, tylko mam wrażenie ze z daleka ciężej się gra, dużo lepiej doprowadzić przeciwnika bliżej i wtedy headshoty same wchodzą
  • Odpowiedz
Rozumiem, że należało odświeżyć ścieżkę dźwiękową, ale aż się prosiło o "Where do gangsters go" przy napisach końcowych.


@Rino91: Bylo where do gangsters go przy napisach koncowych, ale tylko jak skonczyles na klasycznym trybie ;)
  • Odpowiedz