Wpis z mikrobloga

PS brawo za ustawę antyterrorystyczną z 2016.


@Niczyporuk: inwigilacyjną panie kolego, inwigilacyjną.

Taka to ustawa nas chroniąca, że wystarczy znaleźć odpowiednią babcie w kiosku, podać jej jakieś dane z dupy bo "oj wie pani akurat dowodu nie wziąłem", pesel z generatora i elo, masz anonimową simkę.

A co do afery to myślałem, że już w CRM nie da się wyszukać danych klienta tylko po numerze telefonu. Kiedyś była taka luka, ale
@Niczyporuk: niestety, ale w wiekszosci tych sieci zatrudniaja niemalze kazdego, bo i tak wszystko idzie przez firmy zewnetrzne. Pierwsza lepszy studentus najebus z ulicy po kilkudniowym szkoleniu ma juz dostep do takiej bazy

Juz bardziej mnie zastanawia dlaczego ta babka postanowisla tak wkopac goscia screenami

@CzarneChmury pewnie cotygodniowe wyjscia z kolegami na piwo okazaly sie wyjsciem nie z kolegami i nie na piwo xD
@Niczyporuk: koleżanka mojej dziewczyny pracowała w banku i zajmowała się sprawdzaniem jakiś tam przelewów powyżej jakiejś tam kwoty - o co chodziło nie wiem. No i np. jak miała przelew na milion zł to wrzucała snapa ze zdjęciem tego przelewu i pełnymi danymi do koleżanek z podpisem "biorę się za tego kawalera" i serio pisała do takich ludzi na FB.
Aż serio do tej pory nie wiem jak to się stało