Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Ignacy_Loyola: Podpisując umowę na czas oznaczony nie możesz jej wypowiedzieć za wyjątkiem ustawowych przypadków. To rodzaj podwójnej ochrony - wynajmujący ma pewność przychodów, a najemca pewność zamieszkiwania.

Dodanie do umowy zapisu, że "umowę można wypowiedzieć z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia", przeczy istocie umowy na czas oznaczony. Dlatego tego typu zapis jest nieskuteczny i żadna ze stron nie może jej skutecznie wypowiedzieć. Innymi słowy umowa obowiązuje dalej ze wszystkimi konsekwencjami.

Oczywiście taka umowa
@drhab: @buonaparte: poczytajcie sobie. Jak umowa jest dobrze skonstruowana a nie podpisaliście jakiejś pato umowy to bez problemu można ją wypowiedzieć i nie jest ważne na jakiś okres została zawarta. To jest problem najemcy że podpisał coś bez wiedzy w temacie i myślenia. Zawsze trzeba czytać umowę i się kłócić przy podpisywaniu żeby była opcja wypowiedzenia. Ja miałam w umowie że mogę wypowiedzieć bez podania przyczyny z miesięcznym okresem wypowiedzenia
Pobierz
źródło: comment_1602151017w3v7eIq2zykZFDpp3Wy6M6.jpg
@Phaeote: Podaj proszę link do tego artykułu. Sądy lubią kwestionować nawet zapis umożliwiający wypowiedzenie z "ważnej przyczyny", a co dopiero pozwalający na obustronne wypowiedzenie w dowolnym czasie