Wpis z mikrobloga

@paczek_zsmalcem ja podłączę się pod pytanie. Jak nagrać, ale na kilku ścieżkach, tak, żeby można było obrabiać. Nie chcę nagrywać midu, tylko dźwięk, Coś w stylu nagrań Cezika. Jakaś zewnętrzna karta dźwiękowa, jakim programem to obsłużyć?
@paczek_zsmalcem: Potrzeba jest karta dźwiękowa, czyli w najprostszej formie to urządzonko które wpinasz przez USB do komputera i masz na nim wejście i wyjście audio jack. Podpinasz wyjście słuchawkowe Korga do wejścia na karcie i możesz nagrywać jakimkolwiek programem, np. Audacity. Proste karty dźwiękowe USB można dorwać nawet od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, z trochę droższych np. Behringer U-Phoria UM2 jest sensowny
@debenek: jeśli chodzi o przechwytywanie dźwięku to tak jak napisałem w poprzednim poście potrzebna jest ta karta dźwiękowa / interfejs audio. Jeśli chodzi o obróbkę to w Audacity może coś byś zrobił, ale generalnie używa się do tego programów DAW, np. Ableton Live lub FL Studio
@bscoop: w częsci się da, ale akurat w lenovo t460, które mam, gniazdo jack nie zawiera wejścia. Nawet na oficjalnym forum lenovo polecają zakup interfejsu audio xD
@paczek_zsmalcem: przede wszystkim zobacz czy twoj komputer coś zbiera z tego mikrofonu. Zwykle w ustawieniach dźwięku jest zakładka nagrywanie Jeśli tak jest, to sprawdź jak się nazywa i w programie do nagrywania (np audacity) i wybierz to wejście jako źródło dźwięku i nagrywaj sobie śmiało. Jeśli nie zbiera, to trochę gorzej, bo trzeba zidentyfikować dlaczego i to generalnie zależy. Jeśli będziesz akurat w tym przypadku to daj znac ( ͡°
W panelu sterowania dźwiękiem jest gniazdo mikrofonu jako "nie podłączone".


@paczek_zsmalcem: to jest ten gorszy scenariusz. To może być wina kabla, portu albo #!$%@? wie czego. Zobacz jak to się zachowuje jak podepniesz coś innego i czy reaguje jakkolwiek na zmiany, czy dalej będzie twierdzić, że nic nie podłączyłeś.

Może masz np mikrofon? Ewentualnie mogą być słuchawki, bo jak wepniesz je do wejścia od mikrofonu, to któryś kanał też powinien zbierać