Wpis z mikrobloga

I jak z jakością filtrów HENGST? Warte są czegoś?

@07zglosSie: Robią na pierwszy montaż dla niemieckich marek na przykład. Top półka zaraz obok KNECHT/MAHLE. Henghst też robi bardzo dużo odm olejowych dla całej grupy VAG.
@07zglosSie: W przypadku motula jak chcesz mieć pewność to Intercars, ale tam bez zniżek to niczego się nie kupuje. W Szczecinie jest jeden sklep z olejami motulowskimi, na którym się nie przejechałem - prochoice
co do allegro i olejów kwestia dyskusyjna


@Devilos: Zrobiłem 220kkm czyli jakieś 14 wymian oleju, drugim samochodem dopiero 100kkm czyli też kilka wymian, w motocyklu też kilka wymian było, kupowałem wyłącznie na allegro i szukałem gdzie najtaniej - z reguły z tego co kojarzę byli to sprzedawcy co mieli coś z olejem w nazwach, typu Punktolejowy, oilland, Oleje-cośtam, ale nie byłem przywiązany do jednego sprzedawcy, szukałem zawsze najniższej ceny. Nie było
@07zglosSie: ja do wszystkich swoich aut w domu (wszystkie benzynowe VAG z roczników 2002-2017) montuję FILTRONA od dobrych kilku lat, też idzie na pierwszy montaż do grupy VAG, a jest tańszy od reszty, 0 problemów.
@07zglosSie: Brałem nieraz Motula 4T 5100 10W40 (ma charakterystyczny trawiasty zapach XD) gdzie najtaniej, a teraz biorę Motula 8100 5W40 też gdzie najtaniej i nie widzę problemu. Sprawdziłem właśnie i ten 5W40 wcześniej w NET_HURT, ostatnio w 3oil1 bo najniższa cena była i nie sądzę żeby coś z nim było nie tak.
@lubiep: kolejna januszowa bzdura, miałem w ręce to i to i 0 róznicy w każdym przypadku. Na wielu częściach są pościerane loga Audi/VW. Nikt nie robi oddzielnej linii produkcyjnej bo się to nie opłaca.
@SpokojnyPan hmmm no dobra to powiedz mi dlaczego w samochodach, które mają 10 lat mechanicy potrafili ściągać oryginalne tarcze hamulcowe które nie miały ani trochę rdzy ? A te twoje super jakościowo tarcze ATE/textary/boshe i inne marki które możesz nabyć w dowolnym sklepie motoryzacyjnym wyglądają po pół roku jakby właśnie siedziały już w samochodzie 10 lat a rant znacznie szybciej się zwiększa ? To samo amortyzatory czy mnóstwo innych części, które na
A te twoje super jakościowo tarcze ATE/textary/boshe i inne marki które możesz nabyć w dowolnym sklepie motoryzacyjnym wyglądają po pół roku jakby właśnie siedziały już w samochodzie 10 lat a rant znacznie szybciej się zwiększa ?

@lubiep: Fabrycznie szły z reguły TEXTAR i takie miałem zamontowane w A3 na przodzie jak mi się zużyły. Do dzisiaj są szare, bez większej rdzy i po 70kkm jeszcze klocki w połowie nie zeszły, tarcz
@SpokojnyPan jeżeli po 70kkm klocki nie zużyły ci do połowy to albo źle napisałeś albo nie umiesz liczyć bo żywotność klocków to 30-60 tys kkm a twój samochód to jak widzę hybryda typu prius bo spokojnie na tych klockach zrobi 140kkm jak jeszcze połowa nie zeszła.