Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tymi oledami? Wychwalają ze obecna seria to już się nie wypala, a tymczasem technologia nie weszła w sektor IT do komputerów, bo tam za czesto można spotkać statyczny obraz ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Dopytuje pod katem zakupu TV gdzie się waham pomiędzy 65CX, Sony HX9505 oraz QE75Q80T pod #ps4 #ps5 oraz #netflix #oled #telewizory #rtv
  • 10
@DESiGNER86: wypala się, ale to kwestia utrwalenia tego samego statycznego elementu przez setki, a nawet bardziej tysiące godzin. Im jaśniej tym gorzej, oprócz tego np. czerwony obrazek jest gorszy od białego.

Masz test na rtings. To co jest fajne to że praktycznie nie zaobserwowali ogólnego spadku jasności po tysiącach godzin, więc trzeba uważać na statyczne elementy i powinien posłużyć wiele lat. Jak przeplatasz filmy i gry i nie grasz w jedną
@MisPluszowyZWadaWymowy: I tu wlasnie jest szkopuł. Budżet jaki mam to ok 7000-8000 na nowy tv. Chętnie bym wziął 65CX ale u mnie w domu nawet bez obecności domowników gra TV na jednej stacji godzinami. A netflix czy konsola to raptem z 30% ogólnego czasu użytkowania. Stad rozmyślam nad 75QE80T który według testów jest nawet lepszy względem Q90
@DESiGNER86: Jeżeli masz jeszcze czas i wejdzie Ci nieco większy telewizor, to jestem w stanie trzymać dla Ciebie rękę na pulsie i w okolicach tej kwoty ogarnąć 85xh9096, który nie będzie tak dobry jak XH95, natomiast na pewno spełni Twoje oczekiwania bardziej aniżeli Q80T
@DESiGNER86: Platforma, sam SoC oraz inne podzespoły, uległy mocnej poprawie. Obecnie według recenzentów i mnie samego, to najszybszy smart na rynku. Do tego dochodzi fakt autokalibracji netfliksa ( fajne, choć bez efektu wow ) oraz technologii XDR, która z głupiej telewizji naziemnej potrafi zrobić coś, co wygląda jak z HDR. Sam obraz względem Q80T oceń sam:
https://youtu.be/XGmq8P5mPPQ

Ewentualnie zainteresuj się 75XG9505. Telewizor według mnie lepszy od XH95 a myślę, że jest
@flamstyle Pracujesz w Sony? Chcę kupić 85xh9096, w listopadzie była cena 9000 zł a teraz wchodzą nowe serie telewizorów na rok 2021 i ten tv kosztuje ponad 11 000 zł.

Skąd go można taniej ściągnąć? Z zagranicy?

Podobno luty./marzec to najlepsze miesiące na zakup TV, ale nie widzę żadnych znaczących obniżek... Wiadomo- obserwuje peppera...