Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jaki obecnie jest najbardziej sensowny trenażer direct drive? Zależy mi na bezproblemowej współpracy ze zwift/rouvy, koniecznie musi posiadać łączność przez bluetooth a nie tylko ANT+, pomiar mocy który nie pokazuje wartości z kosmosu. Budżet powiedzmy około 3k, ale jest elastyczny, więc jeśli trzeba będzie wydać więcej to spoko, ale w sumie fajnie byłoby wydać mniej ;)

#trenazer #rower #szosa #mtb
  • 15
  • Odpowiedz
@teryuu: BT to raczej standard :). Bardziej będzie BT niż ANT+ (tak przynajmniej było kiedys).
Popatrz sobie na Elite Suito, ale teraz cenowo poszedł tak do góry (z 2500zł) jak Direto XR xD.
W Suito masz w zestawie kasete 11s oraz adaptery pod ośki. W Direto też, ale raczej NIGDY w życiu nie wyciśniesz więcej W niż oferuje np Suito :).
  • Odpowiedz
@uysy: imo BT jest lepsze, nie ma problemu z nakładaniem się fal z wifi. Trzeba oczywiście mieć w miarę nowego lapka. BY Pewnie ver 5.0 lub 4.0. Wyłączyć oszczędzanie baterii i powinno śmigać.

@teryuu: obecnie to bym modlił się do Core na Black Friday ze strony producenta. Rok temu był dobry rabat na refurby. Bo odnośnie pozostałych to zaspałeś ze 2 tygodnie. Direto XR kupiłem za 3050. Teraz pewnie ze
  • Odpowiedz
@DejwiD: Z moich 3 letnich doświadczeń z trenażerem/trenażerami to BT + Komputer/Laptop = przerywanie, lagowanie etc. + Milion postów w sieci na ten temat :).
Po ANT+ nie mialem nigdy problemów.
  • Odpowiedz
@DejwiD: Po BT jeździłem na 3 różnych laptopach (nie tanich), w odległosci z 2m od trenażera. Zawsze jakieś kwiatki były, aczkolwiek glownie na zwift. Rouvy jakoś to ogarniał.
  • Odpowiedz
Jaki obecnie jest najbardziej sensowny trenażer direct drive?


@teryuu: obecnie? To ten, który jest dostępny. we wrześniu direto XR był do wyrwania za 3100, teraz tyle zapłacisz za Suito :(
  • Odpowiedz
@DejwiD: @uysy: również nigdy nie miałem problemu z BT, także byłby bardzo ostrożny mówiąc, że ANT+ to must have. W ekosystemie ios/osx BT działa bez żadnych problemów, a jeździłem dużo na TrainerRoad, Zwift i Rouvy.
  • Odpowiedz
@uysy: tak, zgadza się. Warto imho wspomnieć, że problem dotyczy windowsa, a może nawet jakiejś konkretnej wersji BT? Może ktoś uniknie niepotrzebnego zakupu
  • Odpowiedz