Wpis z mikrobloga

Podsumowanie 22.10 w gabinecie lekarza POZ (lekarz podstawowej opieki często lekarz rodzinny):

Czas pracy do południa 6 godzin
38 pacjentów:
8 osobistych
4 osoby odmówiły przyjścia do poradni,
2 COVID-19 potwierdzonych,
0 pacjentów na kwarantannie,
13 nowych zleconych testów,
Czekamy na wyników testów zleconych w poniedziałek, wtorek i środę...
Brak próśb o zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek, w tym 0 mających uzasadnienie.

Kto zajął miejsce dla tych co pilnie potrzebują pomocy lekarza?

- Pani lat 62, chciała się skonsultować czy laryngolog dobrze zalecił leczenie. Leki zaczęła przyjmować około 4 godziny wcześniej i nadal nie jest idealnie
-Pan lat 82, „nic się nie dzieje, chciałem życzyć miłego dnia i zdobić krótka przerwę w ciągu dnia” (to było bardzo miłe! Jedyna przerwa...)

Czas pracy po południu 5 godzin
30 pacjentów
4 osobistych
3 osoby odmówiły przyjścia
1 COVID-19 potwierdzonych
0 osób na kwarantannie
5 zleconych testów
0 próśb o zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek, w tym 0 mających uzasadnienie.
Czekamy na wyników testów zleconych w poniedziałek, wtorek i środę...

Kto zajął miejsce dla tych co pilnie potrzebują pomocy lekarza?

-Pani lat 78, chciała opowiedzieć co u niej słuchać, że dzisiaj idzie do chirurga, że umówiła się do innej poradni, a także wiele innych informacji (czas rozmowy 22 minuty, z mojej strony potakiwanie)
-Pani lat 58, umówiła się dzisiaj na pilna wizytę, ponieważ wczoraj bolała ja łydka. Dzisiaj czuje się bardzo dobrze, noga nie boli. Do poradni nie przyjdzie, bo się boi (ale właśnie jedzie do galerii na zakupy :))

#polska #korona #koronawirus #lekarz #medycyna #lekarzpoz
  • 60
@Lekarz0poz: Nie wiem jak to wygląda, ale nie możesz trochę #!$%@?ć wszystkich tych, którzy utrudniają Ci pracę takimi pierdołami? Sam opiekuję się moimi staruszkami, dziadek 85 (który jest aniołkiem) i babcia 82, która ma wiele chorób psychicznych, i wiem, że dla jej dobra, czasem trzeba ją trochę przycisnąć.
Bo mogę się założyć, że Ci pierdołowaci pacjenci dosyć często odwalają takie akcje.
Tak, możliwe, że będą cie mieli za suke, no ale
Czy to możliwe, że ten "Pan 82" to też taki zaklepywacz z myślą "umówię się na zaś u różnych lekarzy aby zając kolejkę, to jak będzie mi nie dobrze nie będę czekał", jak opisywana wcześniej pani umówiona codziennie?

Czemu jeszcze żadna firma nie wpadła na pomysł chatu głosowego dla staruszków, którzy chcą się wygadać? Nie musieliby zagadywać ludzi w tramwajach.
@Lekarz0poz
Ogolnie jestes lekarzem, a stresuje Cie skarga? Cos chyba nie halo :|. Jak przerywasz komus #!$%@? o szopenie to mysl o tym, ze w tym czasie realnie mozesz komus pomoc.

Odrzucasz ludzi z #!$%@? i przestaja przychodzic. Moj ,,rodzinny" tak zrobil. Dlatego do niego chodze. #!$%@? praktycznie wszystkie stare hipohondryczki.

Przygotuj sobie wzor kopiuj-wklej na taka skarge i tyle ¯_(ツ)_/¯ (osobiscie polecam :D)
@Lekarz0poz: Super, że pojawiają się takie wpisy łatwiej zrozumieć z czym się mierzycie. U mnie diagnoza przez tel. trwała z 6 min. Objawy - Pytania - Zalecenia - Podziękowanie i tyle.