Wpis z mikrobloga

Mirki planuje kupić nowy TV. Na początku mój budżet wynosił 3k, im dalej w las, tym droższe TV oglądam i skończyło się grubo ponad 4k. TV będzie użytkowany do Netflix, HBO GO, Sport (Dekoder Vectry) oraz nowa konsola PS5 (jednak to nie jest priorytet). Po długim namyśle mam na oku dwa modele, faworytem jest nr 1 OLED od LG.

Telewizor LG OLED 55B97LA za 4700zł
Mam niezłe głośniki Edifier r1700bt, martwi mnie że nie ma wejścia optycznego w TV, będę mógł się połączyć tylko prezez bluetooth. Drugą sprawą jest to, że mam dekoder od vectry (nie oglądam dużo kablówki), ale czy nie zmarnuje potencjału OLEDa?
Sony 55" KD-55XH9096 za 4300zł
Android, do tego bardzo "pasuje" do ps5, ale jednak nie jest to OLED.

MIrki TV musi być zakupiony w sklepie stacjonarnym, połowę chcę wziąć na raty.

#telewizory #iptv #oled
  • 20
@majsterzpolski: Według mnie ciekawszym wyborem byłby 55XG9505. Jeżeli tylko uda Ci się dorwać nówkę, to telewizor będzie deklasował B9 w prawie każdej płaszczyźnie. Dwukrotnie wyższa jasność. Dużo lepszy smart TV. Czerń przez 99% czasu na podobnym poziomie z tą różnicą, że na Sony zauważysz jakiekolwiek detale w scenach bliskich czerniom. Lepsze głośniki w samym telewizorze oraz sam fakt telewizora ultra uniwersalnego
@flamstyle ty promotor Sony spokojnie tam xdd Nie porównuj leda do oleda xdd xg nawet spoko tv ale biadolenie, że czerń na podobnym poziomie to już beka.
Tak samo webos jest turbo lepszy niż android tv.
Idąc dalej Sony i ich eleganckie szczanie na ludzi przy reklamacjach.

@majsterzpolski tak jest zawsze jak się tv szuka. Czytasz i chcesz więcej i więcej to cena leci w górę. Bx trochę kastrat względem cx ale
@Kris031: Lepiej raczej na argumenty. Poza tym nie promuję a głównie z telewizorów szkolę. Sony wspiera DTS, jakby nie patrzeć nadal żyjący kodek. HDR na poziomie >1200cd/m2 to przeszło dwukrotnie więcej od większości oledowych konstrukcji, w tym szczególnie B9/BX. Sam system obecnie jest najbardziej responsywnym rozwiązaniem, które również oferuje najszersze możliwości. Codzienne użytkowanie? SDR pozwalający obejrzeć coś w każdych warunkach oświetleniowych. Słyszałeś o degradacji czerni w telewizorach OLEDowych, którą da się
@majsterzpolski: B9 nie dostaniesz już nigdzie nówki, jedynie odbiór w sklepach z półek. Sam polowałem na ten model przed wakacjami i ni huhu, kupiłem więc nowy model CX (10) i nie mam zastrzeżeń. OLED robi robotę, nawet na PS4 po przesiadce ze starego SONY to nowy świat doznań :)
@majsterzpolski: jak masz oled w podobnej cenie co led to nawet się nie zastanawiaj tylko bierz oled.
Z drugiej strony, jak możesz to polecam poczekać na Black friday.

Co do Androida, ja mam xf9005 więc na wolniejszym procesorze do obsługi systemu. No gówno straszne, przycina się regularnie, ale głównie w obsłudze kanałów TV. Jak masz dekoder to myślę, że dałoby się z tym żyć. Obstawiam, że teraz te nowe powinny działać
@majsterzpolski: Tak jak napisał kolega, jak szukałem były tylko powystawówki, a takiego oleda nie kupię, bo wypalony zapewne. Jedyne co to mogłem kupić E9 w zajebistej cenie, ale się zagapiłem i ostatnie sztuki z fabryki poszły w dwa dni :/
@MisPluszowyZWadaWymowy: To może, ale dziwne że nagle mają, a od 4-5 miesięcy nigdzie nie szło kupić, nawet u nich.
@MisPluszowyZWadaWymowy: To chyba w twoich internetach, chciałem kupić i szukałem wszędzie, tam gdzie był to tylko w wybranych salonach z półki więc poszedłem CX.
Co do E9 to chodziło mi o E9, taki w tamtym czasie mogłem kupić zamiast B9 ale przegapiłem. I o ile kojarzę nie ma modelu EX, jest BX, CX, GX, WX i bodaj ZX, na GX jest promka z nowym x-boxem :)