Wpis z mikrobloga

@Kurac: To jest straszne jak ludzie idą w góry! Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia! Ja wchodziłem w zeszłym roku na Giewont, lipiec, skwar, wszyscy w krótkich spodenkach, japonki, klapki, małe dzieci - koszmar! Ja jedyny byłem przygotowany: dwa czekany, raki, profesjonalna odzież, specjalistyczny mocno spłaszczony namiot (żeby opierał się wiatrom), butle z tlenem - najgorsze były te ich drwiące spojrzenia ignorantów. A przecież to GÓRY i wszystko może się zmienić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kurac: od strony 5tki masz łańcuchy, nic strasznego - ale warto być przygotowanym (zabierz sobie jakieś rękawiczki n# przykład). Pozatym warto ten szlak robić od 5tki w stronę morskiego oka, lepsze widoki, ciutke łatwiej, mniejszy tłok. A no i warto wyjść z samego rana by uniknąć tłumów.

Pozatym jto jest dość popularna trasa - znajdziesz dużo opisów i zdjęć w necie z dokładnie pokazanymi trudnościami :)
@Kurac: w lecie dasz radę, tak jak piszą koledzy powyżej od strony D5S jest kawałek łańcuchów, ale niezbyt emocjonujący. Odbicie na Szpliglasa z przełęczy jest bez żadnych trudności (choć można się troszkę "zgubić" - albo mi się wydaje bo we mgle byłem :P).
Zejście na drugą stronę bez totalnie żadnych trudności. Zabrałem tam 3 lata temu ludzi którzy w ogóle po górach nie chodzą i byli momentami niepewni, ale bez stresu
@Kurac: bardzo fajny szlak wariacie

są moment z łańcuchami ale nic strasznego, szlak ciekawy, zróżnicowany, jeden z fajniejszych w tatrach jakim chodziłem, jest ogólnie łatwy.

na wiosnę, gdy stopnieje śnieg zdecydowanie warto, polecam