Wpis z mikrobloga

@Reretos dla seniorów i ekspertów jest troche ciężej (trzeba chwilę poświęcić na znalezienie pracy tak żeby wyciągnąć więcej kasy).
więc dla juniorów jest pewnie dużo gorzej. Staży nie bardzo widać. Jak już, to dla studentów.
  • Odpowiedz
@Reretos: prawie 3 msc szukam roboty jako front react / vue / next - z 80 cv wysłane,
z 6 rozmów technicznych - po rozmowach feedback typu "zdecydowaliśmy się zatrudnić kogoś z większym doświadczeniem"
- po czym wchodze na justjoin / nofluffjobs i widzę że firma podbiła ogłoszenie / dodała jeszcze raz.

Nie ogarniam co sie dzieje, +6lat doświadczenia
  • Odpowiedz
  • 6
@scarecrov: Powoli kończy się eldorado w IT, kryzys jest na całym świecie, a Polska dodatkowo traci konkurencyjność przez wysoką inflację i politykę. Moim zdaniem czasy, gdy przeciętny programista zarabiał znacznie więcej, niż osoby z innych zawodów np. finansiści czy inni inżynierzy się kończą. Informatyka najpopularniejszym kierunkiem studiów od jakiegoś czasu, a ludzie spoza próbują się tam przenieść
  • Odpowiedz
@Reretos: Nie zauważyłem żadnej różnicy, zmiana pracy 4 miesiące temu. Wysłane 4 CV, dwie rozmowy, jeden freeze i jedna firma zdążyła zatrudnić kogoś innego. Z firmy, którą zdążyła zatrudnić kogoś innego, dostałem ofertę kilka tygodni później na inne stanowisko. Firma od freeze była zainteresowana, ale to był startup. Dwie rozmowy i oferta pracy na drugi dzień. Nie wiem, może to kwestia resume i umiejętności, ale nigdy tak łatwo nie zmieniło mi
  • Odpowiedz
@Reretos: W niedziele czy sobote kliknałem w reklame i zapisałem się na DARMOWY webinar u jakiegoś naganiacza, dziś był o 19 i musze powiedzieć że dla juniorów i midów to ciężkie czasy nadchodzą( jakby już nie były) odrazu kandydatom pokazuje się najlepsze świecidełka typu wtyczki AI do IDE, chat GPT, pełno gotowych wskazówek jak przejść rekrutacje itp itd. Zapisałem się na mentoring, ale nie wiem czy przejde rekrutację bo odpowiedziałem zgodnie
  • Odpowiedz
@pregunta: #!$%@?, mega dużo juniorów na jakiekolwiek miejsce. Chociaż w backendzie/devopsach jest trochę lepiej, w security też. Większość nowych idzie na frontend, który jest absolutnie przesycony. Ja sam leciałem do pierwszej pełnoetatowej roboty, i z frontu zero odpowiedzi, na fullstacka kilka tech interview w tym trzy pozytywneXD
  • Odpowiedz
@Reretos: Normalnie po tego typu webinarach zostajesz odesłany na strone sprzedażową ale tu najpierw masz ankiete:
i np pytanie, "jak oceniasz swoje zarobki 1-10" wybrałem 10, jak oceniasz swoją wiedze z zakresu programowania wybrałem 9 itd Wszystko zgodnie ze prawdą. I na koniec masz calendy i umowiłem sie na rozmowe rekrutacyjną na mentoring na środe. Zobaczymy czy uda mi się odwrócić ta rozmowę i czy uda mi się zostać mentorem mentora
  • Odpowiedz
wysoką inflację i politykę


@Reretos: No tu troche poniosla Ciebie fantazja. Pensje na zachodzie mocno poszly do gory w ciagu ostatnich miesiecy. Inflacja na zachodzie tez jest wysoka, do tego tam baza do inflacji byla znacznie wyzsza niz u nas, wiec ten efekt tam jest jeszcze spotegowany. Do tego w krajach, ktore do tej pory byly tansze niz Polska - Ukraina i Bialorus, sytuacja jest mocno niepewna, wiec pozycja Polski jest
  • Odpowiedz
@Reretos: pogorszyło się, kontraktornie potraciły projekty, dużo korpo zatrzymało rekrutacje i ogólnie jest gorzej niż rok temu. Słaby moment na zmianę pracy
  • Odpowiedz