Wpis z mikrobloga

  • 1
@Gaku745 Kto jest komunista nie ma w sobie człowieczeństwa bo jest zdolny do mordowania własnych obywateli. Kto jest kapitalista wspiera rozwój kraju pomaga cywilizacji robić krok do przodu.
  • Odpowiedz
@Gaku745 pracownicy tacy biedni;((((

Jak ktoś jest tak głupi że przez całe życie #!$%@? na fabryce za 1500zl to jego indywidualny problem a nie ustroju xDD

Może zamiast szukać problemu w kapitalizmie zajmij się szukaniem przyczyny niskiego IQ ludzi którzy nadają się jedynie a czasem nawet nie na to żeby #!$%@?ć za najniższą krajową, bo często nawet tego nie potrafią xDD
  • Odpowiedz
@Gaku745 bynajmniej nie umiera przez system z utrzymywaniem się ze swojej pracy a przez rządy i watażków o poglądach takich jak twoje, gdzie jak ktoś ma to trzeba mu zabrać, bo ty nie masz. Komunizm w XXI wieku jest juz szerzony albo przez ultra szurów (opatrzonych takim przymiotnikiem jakim określiłaś mój komentarz) oraz soy boyów, którym całe życie wszystko dostarczano na tacy i nigdy nie pracowali. Możesz też być jednym i drugim
  • Odpowiedz
system z utrzymywaniem się ze swojej pracy


@SlenderCzester: Kapitalizm to nie jest systemem utrzymywania się ze SWOJEJ pracy.

System z utrzymywaniem się ze swojej pracy - to jest wypisz-wymaluj opis socjalizmu.

Kapitalizm opiera się na utrzymywaniu się z CUDZEJ pracy.

Kapitaliści to ludzie którzy zarabiają z CUDZEJ pracy. Zarabiają bo ciągną prowizję z wartości twojej pracy, tak jak tojwa srtaa ciągnie mi bnesia. Nie potrafisz tego zrozumieć?

a przez rządy i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Gaku745:

żeby w pełni otrzymywali owoce swojej pracy,


Zapytam jeszcze raz czy w nowym systemie komunizmie lub anarchii będzie przymus pracy? Bo jeśli nie to z czego będą się utrzymywać osoby niepracuajce (nie śmiem przypuszczać, że pozostali ludzie dali by im umrzeć z głodu)

Czy osoby dobrowolnie będą pracować na niepracujących?
O tak będzie:

90% społeczeństwa pracowała na cudze wynagrodzenie


Oraz pozwoliłem sobie poprawić literówkę

Komunizm< opiera się na utrzymywaniu się
  • Odpowiedz
Zapytam jeszcze raz czy w nowym systemie komunizmie lub anarchii będzie przymus pracy? Bo jeśli nie to z czego będą się utrzymywać osoby niepracuajce (nie śmiem przypuszczać, że pozostali ludzie dali by im umrzeć z głodu)


@bn1776: No to zależy od tego o jakiej anarchii mówimy. Niektóre typy anarchii zachowują rynek i formę wynagrodzenia, inne modele nawet tego się pozbywają.

Anarchizm oparty jest o dobrowolną pracę. Jeżeli ludzie nie chcą pracować,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gaku745: no i to jest dobry komentarz,

Przy czym tak zrozumiałem, że główną rzeczą jaką jest potrzebna do rewolucji anarchistycznej nie jest obalenie kapitalizmu jako jedynego złego winowajcy, tylko zmiana myślenia ludzi.

Nadal uważam, że system jaki opisujesz jest zbyt odległy aby nadawał się do wprowadzenia. Potrzeba by przede wszystkim edukować ludzi, żeby potrafili się zrzeszać i organizować.
Wikipedie lub PHP tworzą ludzie wykształceni, którzy robią to z własnej woli kiedy
  • Odpowiedz