Wpis z mikrobloga

@AgLagylak: Zawsze myślałem że ogrom modeli zegarków i producentów ma jakiś cel, a tu się okazuje że to jeden #!$%@?. Pewnie też jeden #!$%@? jakim samochodem jeździsz, w co się ubierasz i co jesz? Całe życie w błędzie...

@aarahon: Z tych dwóch Adriatica jest bardziej wyrazista. Timex ma jakieś nijakie wskazówki a mocowanie paska jakby z innego modelu dobrane.
@AgLagylak: Zawsze myślałem że ogrom modeli zegarków i producentów ma jakiś cel, a tu się okazuje że to jeden #!$%@?. Pewnie też jeden #!$%@? jakim samochodem jeździsz, w co się ubierasz i co jesz? Całe życie w błędzie...


@Ferengi: No dobra, ale co ma Ci ten zegarek niby pokazywać? On ma mierzyć czas. Tyle. To nie jest samochód, ani dom. To jest zegarek.

@AllieCaulfield: Izi.
@aarahon: rozumiem, że pytasz o nas stosunek do homage przez pryzmat tych dwóch modeli?

1. Wszystkie homage przekraczające granice dobrego smaku należy zutylizować.
2. W tych modelach nie widzę inspiracji. Trzeba pamiętać, że obie firmy mają w dorobku setki, jeśli nie tysiące modeli, więc ciężko, żeby jakoś tam poszczególne z nich nie były podobne.
I nosiłbym Adriatica


@AllieCaulfield: Też mi się podoba ale co mam mówić, nie stać mnie teraz żeby sobie kupić zegarek za 1500 zł, mam tego Timexa który teraz kosztuje 254 zł ale w nim zepsuł się datownik - tarcza wypadła ze swojego miejsca.

Z tych dwóch Adriatica jest bardziej wyrazista. Timex ma jakieś nijakie wskazówki a mocowanie paska jakby z innego modelu dobrane.


@Ferengi: Jest dużo tańszy i dużo gorzej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aarahon: są kultowe modele zegarków które w swoich czasach były czymś rewolucyjnym i wtedy można mówić o kopiowaniu, w wypadku tej Adriatici to bym się nawet nie zastanawiał czy Timex ja próbuję kopiować czy nie.
@fi9o: i wyobraź sobie że tak zrobiłem. Kupiłem, niestety przez nie umiejętne ustawianie daty trzeba było się napocić żeby ją ustawić, cóż tak się zdarza jak chce się taki zegarek kupić używany. Ale oddałem do zegarmistrza i przy okazji wymiany tel ogromnej baterii coś podłubał i działało to dobrze aż raz się zatrzymało i podczas próby przestawienia (zgodnie z instrukcją!) tarcza datownika wypadła ze swojej pozycji. Nie dałbym tyle za taki
@aarahon:

Bardzo ładne granatowe tarcze ma Atlantic (mam jednego) ale jak zobaczyłem ile oni sobie teraz winszują za kwarca to ja prdl, ja płaciłem za SeaCrest jakieś 400.
Może jakiś Lorus, Casio, Edifice (czyli też Casio ;-) albo Festina?

Zegarki z nakładanymi indeksami (cyfry itp. nie są malowane ale naklejane na tarczę a tym samym wypukłe) zdecydowanie lepiej wyglądają.

Gx