Wpis z mikrobloga

Cześć, potrzebuję waszej opinii. Zamówiłem dysk zewnętrzny seagate 4gb ze strony sferis.pl. Po odebraniu przesyłki okazało się, że dysk jest tylko w folii, bez oryginalnego opakowania i na dodatek prawdopodobnie był używany. Sprawdziłem i na stronie z przedmiotem nie było ani jednej wzmianki, że nie jest to pełnowartościowy produkt. Napisałem do biura obsługi o co chodzi i że chcę zwrócić towar, bo zostałem wprowadzony w błąd. Poinformowano mnie, że w opisie przedmiotu była adnotacja "BULK" co oznacza, że jest to towar ze zwrotu. Załączam link do dysku, żebyście sami zobaczyli i ocenili czy byłem w stanie kupując stwierdzić, że jest to towar niepełnowartościowy. Rzeczony dopisek "BULK" był zamieszczony na końcu numeru seryjnego dysku i nic nie wskazywało na to co on oznacza: "HDD Seagate Expansion 4TB USB 3.0 Black - STEB4000300_BULK". Żądam od sklepu żeby zwrot był na ich koszt ze względu na zaniedbanie z ich strony, tym bardziej, ze cena było raptem o 30 zł niższa od nówek w innych sklepach.Podpowiedzcie co mogę zrobić w takiej sytuacji.
https://www.sferis.pl/hdd-seagate-expansion-4tb-usb-30-black-steb4000300-bulk-p637586

#afera #dyski @SferisPL #pomocy
źródło: comment_1603796029Yha51onH1vYpj9XHiAVQgY.jpg
  • 15
@nooken: dyski twarde praktycznie zawsze są dostarczane w takich opakowaniach ale z plombami

to czy dysk jest nowy czy używany przeważnie wychodzi w SMART ale też nie jest to do końca rzetelne
wiem, że zwrot, ale nie mam zamiaru płacić za wysyłkę, a obsługa klienta próbuje mnie przekonać, że sam sobie jestem winien i ja muszę pokryć koszty wysyłki....
@nooken: jeśli nie chcą iść po dobroci to wezwij ich do dostarczenia przedmiotu zgodnego z umową, a więc w pełni nowego dysku twardego, a także do odbioru produktu niezgodnego z umową - dysku używanego.
@nooken: Przeciez BULK nie oznacza ze towar uzywany.

Ale jezeli obsługa potwierdziła, że jest to używany to masz moim zdaniem dwie opcje:
- rezygnacja z zakupu nawet bez podania przyczyny - maja Ci zwrocić najtańsze koszty wysyłki. Kosaty odesłania ponosisz Ty
- pisz do uokik. Ale to o ile pani jasno napisała, że towar jest używany, bo wg. screena nie ma o tym mowy. A BULK nie oznacza używanego towaru.
@nooken: Tak. To ja bym zwracał. BULK w tym przypadku wprowadza w błąd.
WD np. sprzedaje w swoim sklepie online takie dyski, ale są one odpowiednio oznaczone i tańsze, co jest zachętą do zakupu.
Tutaj widocznie kupili od seagate/dystrybutora dysk po naprawie taniej lub sami wysłali trupa na gwarancje, a klientowi oddali siano/wymienili na nówke, dostali dysk po naprawie z rma, dodali bulk i na sprzedaż - a ty to kupiłeś.