Wpis z mikrobloga

Jestem ciekaw jakie macie zdanie w przypadku protestu jak to będzie dalej wyglądać.
Na chwilę obecną te protesty nie mają lidera - największą robotę robi ogólnopolski strajk kobiet, ale one same przyznają, że liderami nie są.
Czy uważacie, że niedługo takie protesty powinny wyłonić lidera i jeśli tak to kogo?
Ja mam dwa typy, choć sam nie wiem czy takim ruchem dla zasady nie powinna kierować kobieta, ale takiej osoby nie widzę (Nowacką lubię i szanuje, ale zbyt wiele osób jest do niej anty)

Trzaskowskiego lubię bardziej i widzę w nim większy potencjał. Natomiast Hołownia nie jest polityczny jak dotąd, do tego jest katolikiem co będzie dla duużej grupy ludzi na plus i cieszy się też w jakimś stopniu elektoratem PiS. Wolałbym Trzaskowskiego ale racjonalniej Hołownia.

#protest

Kto mógłby zostać liederem protestów?

  • Hołownia 35.6% (21)
  • Trzaskowski 42.4% (25)
  • Ktoś inny - napisz w komentarzu 22.0% (13)

Oddanych głosów: 59

  • 15
  • Odpowiedz
@varmiok: @danio_96: W tej chwili nie ma lidera. Choć rozumiem, że większość odbiera tak babeczki z ogólnopolskiego strajku kobiet - ale one regularnie podkreślają, że nie są liderami tych protestów, po prostu jest o nich najgłośniej. Większość protestów jest organizowana oddolnie przez 'zwykłych' ludzi - co swoją drogą jest piękne.
  • Odpowiedz
@ObrzydliwyGrubas: Mnie nie dziwi - to reakcja prawie całego kraju na to co się wydarzyło. W normalnym kraju teraz powinna być reakcja ze strony rządu a Ci póki co nic nie powiedzieli konkretnego (co mnie jakoś nie dziwi) poza tym, że winny jest Nowak itd.

Jeszcze pewnie musi chwila minąć zanim obierze to konkretny tor w działaniu i właśnie w takim momencie przydałby się lider.
  • Odpowiedz
@lubelskikabanos: Też by mi się to widziało - albo taka koalicja w przyszłym rządzie ;)
Pewnie nie byliby idealni, ale w porównaniu z tym co mamy obecnie to stwierdzę, że wystarczająco dobrzy by byli.
  • Odpowiedz
@Kemel: Gdyby razem zaczęli się ostro udzielać, rzeczywiście współpracując, to osobiście od razu poczułbym powiew normalności tak odmiennego od szaleństwa PiSu. Ludzie też pewnie by to szybko zauważyli i dostali powera na dalsze protesty.
  • Odpowiedz
@ObrzydliwyGrubas: Imo nie masz racji. Jesteśmy na etapie, że co raz więcej ludzi zaczyna protestować. Nie zauważyłem na pewno żeby ludzie zaczęli się żreć - poza pojedynczymi sytuacjami. Praktycznie każdy się zgadza - co najmniej przywrócenie kompromisu i ****.
Tak jak napisałem wcześniej moim zdaniem to było za wcześnie na wyłonienie lidera i plan - nie było konkretnej odpowiedzi rządu jeszcze, a największe protesty dopiero jutro - i mam nadzieję
  • Odpowiedz