Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WillyJamess: noo, w końcu w Polsce degresywny od lat system podatkowy jest źródłem szczęścia tak że najbiedniejsi płacą % najwięcej podatków niż najbogatsi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Koliat: Kiedy wreszcie komuchy ogarniecie że każdy wie jak działają progi podatkowe i do tych łepetyn dojdzie że to nic nie zmienia?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Damianowski: Żeby to tylko. Ci kretyni chcieli jeszcze progresywnego NFZ i coś tam jeszcze było. Efektywna stawka opodatkowania przy najwyższych dochodach przekraczała 80%. Nigdzie na świecie nie ma takich podatków.
  • Odpowiedz
@Fifarafaaa: @Damianowski: te stawki są z wyborów w 2015 roku, zobaczcie jaka wtedy była średnia, minimalna itd. Powinni to zaktualizować, bo wprowadza w błąd.
Dzisiaj sytuacja wygląda tak że bogaci są w większości na B2B i płacą % mniej niż osoby zarabiający 2,000 zł (jak sobie poodliczają). Lewica chce podnieść podatki bogatym i obniżyć biednym, to naprawdę aż takie skandaliczne? XD Skąd niby mają być pieniądze na służbę zdrowia, edukację
  • Odpowiedz
  • 0
@prnppp a co do tego mają neuropki? Razem jest u "nas" mało popularna. Było kiedyś znalezisko z podsumowaniem poglądów gospodarczych, no i wyszło że neuropki to w większości liberałowie.
Ja uważam razem za prawie-komunistów i są u mnie w rankingu partii politycznych na szarym końcu razem z konfederacją (bo tak jak razem obrywa u mnie za zamordyzm ekonomiczny, tak konfa obrywa za zamordyzm światopoglądowy).
  • Odpowiedz
@Damianowski: ale wiesz że duża progresja nie oznacza, że nawet zarabiając te mityczne 15k wcale nie zarobi się dużo mniej? Podatek obniżają składki społeczne i zdrowotne, do kwoty 120 000 złotych dochodu rocznie nie odczuje się tak naprawdę żadnej różnicy, maksymalnie paręset złotych. Ten podatek ma być skierowany do ludzi którzy akumulują kapitał wykładniczo, a w zamian Razem oferuje działające usługi publiczne dla wszystkich, państwo na wzór ukochanych na Wykopie Niemiec
  • Odpowiedz
@szwedes: Sami piszą, że podwyższą podatki dla najbogatszych i obniżą dla średnio zarabiających. Jak dla kogoś "średnio" zarabiającym jest ktoś z dochodem 60k rocznie (nawet w 2015 roku) to o czym my rozmawiamy. Z Konfederacji wyrasta się po przekroczeniu 18 roku życia, z Lewicy po przekroczeniu 5k brutto ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Koliat: ok sam jestem za likwidacją liniowego pit na fikcyjnych jdg ale jednocześnie wg tej progresji sam mocno dostałbym po kieszeni bo ani nie osiągam limitu składek na ZUS ale już drugi próg owszem a wg propozycji razem wchodziłbym w próg 44% podatku co oznacza u mnie w grudniu wypłatę niemal o połowę mniejszą niż zwykle xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@steemm: też bym dostał. Nawet potencjalnie bliżej 55%. Ale jeśli to jest cena za powszechna służbę zdrowia wysokiej jakości, dobra edukację, dostępne mieszkania i bezpieczeństwo życiowe dla pracujących osób - to jest to cena która bez wahania zapłacę. Łatwiej i lepiej jest zarabiać pieniądze w stabilnie rozwijającym się kraju na wszystkich warstwach ekonomicznych.

Co mi po dobrych zyskach jak przy wypadku komunikacyjnym będzie wiózł mnie ratownik za minimalna po 16 godzinach
  • Odpowiedz
Ale jeśli to jest cena za powszechna służbę zdrowia wysokiej jakości,


@Koliat: a moze zaczniemy od usunięcia służby zdrowia dla bezrobotnych którzy nawet nie szukają pracy? Może pora powalczyć o wyższy współczynnik osób pracujących?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@steemm: jasne - przy czym bezrobotni nieszukający pracy nie mają ubezpieczenia zdrowotnego jeśli nie mają tytułu zasiłku z tego co kojarzę? Zasiłek też nie jest wieczny. Więcej osób pracujących jak najbardziej również, ale trzeba zrozumieć z jakich powodów część osób jest niepracujaca. Znam jedna madke w swoim otoczeniu która odmawia pracy bez uzasadnienia bo utrzymuje ją mąż (też nie zarabia jakoś super) i mam o niej, delikatnie mówiąc, nienajlepsze zdanie. Moim
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Koliat: mi chodzi o osoby które od lat siedzą w UP i robią co mogą by pracy nie posiadać lub robią na czarno, więc państwo powinno skutecznie zniechęcić ludzi do nie pracowania, np brak możliwości podpięcia żony pod ubezpieczenie zdrowotne, czy wykreślanie ludzi z up jeśli w pół roku nie znajdą pracy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@steemm: podpinanie małżonków pod ubezpieczenie jeśli są zdolni do pracy powinno wiązać się z wyższa składka. Teraz bodajże w UP jest limit kilku lat? Ewentualnie zwiększyłbym kryteria pomocy i mechanizmy oceny. Czasem tragedie rodzinne potrafią bardzo namieszać w życiu i przedłużone bezrobocie może być niestety koniecznością. Nie da się tak łatwo znaleźć jednej miarki na to
  • Odpowiedz