Wpis z mikrobloga

@Damianowski: partia socjaldemokratyczna ma w programie silną progresję podatkową, doprawdy nie do uwierzenia. A nie, sory, 75% najwyższej stawki to już komunizm (xD) chociaż mniej więcej tak było w Europie Zachodniej przez dekady po wojnie
  • Odpowiedz
@Damianowski: panie, kumpel co należał do razem (wyjechał do szwecji, więc chyba się wypisał), działał w komórce, która optowała za nacjonalizacją mieszkań/domów w przypadku, jak ktoś miał ich więcej jak 1...
  • Odpowiedz
@Damianowski: #!$%@?, najlepsze jest to:

Stawka 22% obejmie większość polskich pracowników, 33% zapłacą wysoko wykwalifikowani, dobrze zarabiający specjaliści. 44% i 55% to stawki dla bardzo wysokich dochodów, odpowiednio od kwot powyżej 120 i 250 tysięcy rocznie. Tyle zapłacą bankierzy albo zamożni właściciele firm. Listę kończy stawka 75% — podatek „dla prezesów” — odprowadzony od nadwyżki ponad 0,5 mln złotych.


Dobrze zarabiający specjaliści -> 60k
Bankierzy, zamożni właściciele firm -> 120k

xdddddddddddddd
  • Odpowiedz
@Damianowski: No niestety razemki w tej kwestii średnio ogarniają wg mnie. Takie progi mają sens, po pierwsze w EURO, po drugie tylko w krajach w których usługi publiczne są już wygrzane (i działają dobrze). Nie można od tak #!$%@?ć takich podatków z kosmosu, bo obywatel za to dostanie dosłownie NIC. A i tak już w skali europejskiej jesteśmy Bangladeszem.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Koliat: mam wrażenie, że ludzie, którzy pouczają innych o progach podatkowych, mówią o czymś czego ich nie dotyczy. Wszak 7k brutto dla neuropka to sfera marzeń.
  • Odpowiedz
@Damianowski i to jest najśmieszniejsze, że ludziom można nasrać na klatę i niemalże dosłownie wynieść im telewizor z domu, to ci jeszcze pomachają na dowidzenia, bo to cyferki to kto by tam to liczył wszystko xDDD lewica to idioci, no niestety. Tak jak światopoglądowo się zgadzam, tak gospodarczo są dla mnie bandą brainletów.

I ten głupi argument że "ooo niby progresja taka zła a w ełropie jakoś jest i ełropa bogata" xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Damianowski i to jest najśmieszniejsze, że ludziom można nasrać na klatę i niemalże dosłownie wynieść im telewizor z domu, to ci jeszcze pomachają na dowidzenia, bo to cyferki to kto by tam to liczył wszystko xDDD lewica to idioci, no niestety. Tak jak światopoglądowo się zgadzam, tak gospodarczo są dla mnie bandą brainletów.


I ten głupi argument że "ooo niby progresja taka zła a w ełropie jakoś jest i ełropa bogata" xD
  • Odpowiedz