Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Koliat: da się, zdrowy fizycznie powinien pracować, dlaczego mamy kogoś utrzymywać bo mu się nie chce pracować? Utrzymywanie takiej patologii i nierobstwa to właśnie powód dlaczego nie mam zamiaru głosować za progresją podatkową, ja będę #!$%@?ł i płacił więcej a kombinatorzy będą korzystać z moich owoców pracy. W Polsce za dobrze się żyje z kombinacji, mopsy, mieszkania socjalne i komunalne, dopłaty do czynszów, wyprawki dla dzieci, tego wszystkiego jest za dużo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@steemm: do zdrowych zaliczasz też zdrowych psychicznie? Bo to często problemy psychiczne również są przyczyną bezrobocia, a tego nie da się leczyć tak jak złamanej ręki niestety. Odsetek bezrobotnych z wyboru z prawem do zasilku jest bardzo mały, większość takich niepracujących nie ma również ubezpieczenia
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Koliat: mamy w Polsce 2,26mln rencistów i najmłodszych emerytów w Europie plus najniższy wiek emerytalny dla kobiet, no już lecę biegnę #!$%@? żeby oddawać jeszcze więcej moich pieniędzy na tę bandę która tylko czeka na to. Szczerze to #!$%@? mnie to boli że ktoś jest chory psychicznie i nie pracuje, jak nie pracuje to i nie je.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Koliat: ale jak to inaczej nazwać jak nawet nie potrafimy uciąć przywilejów emerytalnych czy zacząć realnie oceniać te renty które rozdajemy na lewo i prawo? Z jakiej paki zdrowa fizycznie osoba ma dostawać za darmo pieniądze? Bo co bo jest smutna bo ma depresję? Albo inne z dupy powody z głową? Póki będziemy sobie pozwalać na patologię i nadmierne przywileje emerytalne to właśnie będziemy tymi dziadami i biedakami. Zacznijmy od reformy
  • Odpowiedz
@steemm: Ale w którym momencie powiedziałem że tak powinno być żeby dowolna osoba dostawała zasiłek?

Może w punktach, łatwiej Ci będzie przyswoić moje stanowisko

-> Osoba która pracowała nabiera prawa do zasiłku dla bezrobotnych w określonym wymiarze nie dłuższym niż 2 lata. To czas dla tej osoby na ogarnięcie się, dokształcenie, poszerzenie kwalifikacji i powrót na rynek pracy.
-> Depresja to choroba tak jak cukrzyca. Tu nie ma co się silić
  • Odpowiedz
@Damianowski: Te stawki, które dołączyłeś to chyba już nieaktualne, bo na ich stronie tego nie potrafię znaleźć. Razemki proponują 0% dochodowego poniżej dwunastokrotności minimum socjalnego - minimum socjalne dla osoby samotnej w wieku produkcyjnym w 2020 roku w PL to 1251 zł miesięcznie - pomnożyć to razy 12 daje 15012 zł, czyli do tej stawki rocznie żadnego dochodowego, dla źle zarabiających to chyba plus, c'nie? Do tego dodamy likwidację stawki zdrowotnej,
  • Odpowiedz
Z Konfederacji wyrasta się po przekroczeniu 18 roku życia, z Lewicy po przekroczeniu 5k brutto ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Fifarafaaa: To zależy. Ja ze swojej perspektywy Ci napiszę czemu po przekroczeniu 5k nie wyrosłem z lewicy:
- jestem ze średnio zamożnego domu. Mój ojciec zarabiał nieźle, bo pracował często na nadgodzinach. Moja mama jest pielęgniarką i zarabiała większość życia niewiele ponad minimalną pensję. Nie mieli szans iść
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: Dokładnie takich - nie. Wysokie i progresywne - jak najbardziej. Kilka przykładów:

Austria - 6 progów, do 50% dochodowego
Finlandia - 6 progów, do 65% dochodowego
Portugalia - 7 progów do 48% dochodowego
Hiszpania - 8 progów do 52%
Holandia - 4 progi do 51%.

Nie dziwi mnie że nie rozumiesz zbyt dobrze otaczającego Cię świata, ale zostawię to tutaj jakby jeszcze ktoś czytał ten wpis żeby nie zostało bez
  • Odpowiedz
@szwedes: scenariusz "wyrownywania" sprawdz asie tylko w bogatym, rozwinietym panstwie, czyl w naszym kraju nie.

Dlatego hybryda z niskim opodatowaniem (dla wszystkich), prostota funkcjonowania biznesu i dobrymi jak na warunki służbami państwowymi to nasza jedyna opcja.

Niestety, betonowe patrzenie socjalistow na bogata od 400 lat Szwecje i gadanie "oni są bogaci bo maja progresje podatkowa" to klin wbity w mozg
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: to powiedz mi kiedy będziemy bogaci bo chyba nigdy. Szwecja 50-60 lat temu kiedy wprowadzała swoje socjalistyczne reformy nie była bogatsza niż Polska dziś. proste zasady funkcjonowania biznesu i w miarę niskie podatki od zysku (nie od dywidend) to pełna zgoda. Ale nie mów że cokolwiek komuś przynosi korzyść, że bogaci i bardzo bogaci płacą dziś 19% dochodowego
  • Odpowiedz
@Koliat:

Po raz kolejny trzeba betonowi wałkować do głowy o tym że zachdonie kraje Europy to nie to samo co rozwijający się środkowy-wachód. Że to nie progresja podatkowa jeat źródłem bogactwa talich krajpw.jak Szwecja czy Anglia. Że to nie działa tak że cyk progresja --> wszyscy szczęśliwi.

Dopóki będziesz ekonkmicznym ignorantem zamlniętym w swojwj ideologii, dopóty dyskusja z Tobą nie ma sensu
  • Odpowiedz
@szwedes:

Szwecja 50-60 lat temu kiedy wprowadzała swoje socjalistyczne reformy nie była bogatsza niż Polska dziś.


No chyba nie bardzo

https://eh.net/encyclopedia/sweden-economic-growth-and-structural-change-1800-2000/

Szwedzkie PKBpC w relacji do światowego wynosiło ok 2,5 w 1950, teraz wynosi ok 3,2
Polska dzisiaj ma PKBpC w relacji do światowego na poziomie ok 1, przy parytecie sn ok 2.

W 1914 roku wybuchła I wojna światowa i międzynarodowe zapotrzebowanie na strategiczne produkty, takie jak stal używana w
  • Odpowiedz
Szwedzkie PKBpC w relacji do światowego wynosiło ok 2,5 w 1950, teraz wynosi ok 3,2


Chodziło o to, że poziom PKBpC PPP w ujęciu bezwzględnym po uwzględnieniu inflacji nie jest w Polsce niższy niż był w Szwecji 50 lat temu. Jeżeli oni z takiego startowego punktu sobie wprowadzili socjalistyczne reformy i mogli dalej się rozwijać, to znaczy, że w Polsce też da radę.

Bogaci i bardzo bogaci płacą 32% dochodowego - jelsi
  • Odpowiedz