Wpis z mikrobloga

@Bomboniusz1986: @przemyslaw-dec: To jest chyba jakis rebrand Dasana, ewentualnie Fibran robi lub zamawia swoj firmware do niego. Generalnie masz GPON, jesli wstawiaja ci zintegrowany modem z routerem nie mozesz kupic wlasnego, podpytaj ich zeby podrzucili ci sam modem/ont lub przestawili w tryb bridge, wtedy prawdopodobnie bedziesz mogl skorzystac z swojego routera. W bez tych krokow mozesz z swojego routera zrobic co najwyzej access point do wifi.
@krzywy_kanister dzięki za odpowiedź, więc tak, podczas rozmowy powiedzieli mi, że mam dwie opcje, albo ich router, albo, jeżeli dobrze mówię, zostawienie ich olt i podpięcie się swoim routerem do tego(co dziene to jest lokalny Isp, fibran to chyba jakaś spółka inei?). Do tej pory miałem Huawei hs8145v i było wszystko ok, teraz przeprowadzka do własnego domu, ja tam korzystam tylko chmury do monitoringu, dziecko PlayStation( tutaj chyba ważny jest nat?), różowy
@Bomboniusz1986: Fibrain/elmat to dostawca okablowania i sprzetu swiatlowodowego dla operatorow, sam nie jest operatorem. spolka Inea to Fibee lub Fiberhost. ONT to urzadzenie ktora jest u ciebie (prosty modem z 1 portym albo z zintegrowanym routerem), OLT to powiedzmy centrala światłowodowa operatora, to nie jest zwykly ethernet (czyli tak jak podpinasz komputery w domu) tylko GPON, dziala na troche innych zasadach, gdybys kupil wlasne urzadzenie OLT moze go nie rozpoznac albo