Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#koronawirus #epidemia #covid19stats
Cześć w dobie aktualnych wydarzeń zastanawiam się nad kupnem koncentratora tlenu, mam pytanie czy ktoś posiada takie urządzenie. Aktualnie go nie potrzebuje ale sam mam problemy z oskrzelami i w najbliższym otoczeniu jest róznież kilka osób którym ewentualnie mógłby się przydać, zastanawiałem się nad jakimś chińskim urządzeniem np xiaomi, z różnych recenzji widziałem że parametry trzymają odpowiednie tyle że nie mają atestów, jest to wydatek ok 800-900zł nie kupie takiego profesjonalnego za 3k. Zastanawiam się tylko nad takim osobistym trybem awaryjnym bo nie do końca jednak wierze w państwo... Co sądzicie na ten temat?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f9c11790860c8092cf4953e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: podłączam się do pytania, szczególnie jestem ciekaw na ile tlenoterapia jest użyteczna np dla starszej osoby z covid u której pojawią się problemy z oddychaniem? czytałem gdzieś, że większości pacjentów covid wymagających hospitalizacji wystarczy tlenoterapia, nie respirator. co do braku atestu jto tym bym się akurat nie przejmował, ja wychodzę z założenia, że lepiej mieć urządzenie bez atestu niż nie mieć żadnego (w razie braku możliwości przyjęcia do szpitala).
@AnonimoweMirkoWyznania: Cześć, patrząc od wewnątrz na sytuację - jest słabo i nie widać znikąd pomocy.
Ja kupiłem inni znajomi lekarze też. Lepsze urządzenie bez atestu niż żadne aczkolwiek jak poszperasz to za ok 1000/1200 zł dostaniesz już maszynę medyczną, a jak poszperasz dłużej to za 1500 po przeglądzie i wymianie filtrów naprawdę dobrej klasy.

Tlenoterapia jest podstawą więc w przypadku zaostrzenia się przebegu choroby - może pomóc.
Kup przy okazji pulsoksymetr
@Shajo: fajna promocja, a orientujesz sie jak teraz z kontrolami celnymi paczek z Chin? Dawno nie bralem czegos drozszego z magazynu w Azji, wszystko co drozsze biore z magazynów EU a z Chin ewentualnie jakas drobnica po dolarze