Wpis z mikrobloga

Dzisiaj rano na lokalnych grupkach czytałem heheszki, że 3 typów stało pod moim kościołem w nocy bo dostali informację, że ma zostać pomalowany. Jakieś zdjęcia jak stoją itd. 150 komentarzy śmieszkując że bawią się w żołnierzy, że żałosne, że nikt nie niszczy kościołów i w ogóle hehe kretyni xDDD

Dzisiaj o 11 idę na mszę i co? Chodnik przed bramą kościoła (jakieś 200 metrów od samego budynku) cały w sprayu "To jest wojna!", na drzewie czerwone "S", tabliczka z nazwą parafii wisi ledwo na jednej śrubie, worki z pozbieranymi z terenu kościoła liściami wysypane na cały chodnik utrudniając przejście (a worki walają się po okolicy), mur, słupy, kosze i ławki dookoła obsrane w naklejkach ¯\_(ツ)_/¯

Wszystko na terenie miejskim, świeżo po remoncie. Powodzenia w zmywaniu czerwonego sprayu z szarej kostki i drzew. Kretynizm lewactwa nie przestaje mnie zaskakiwać.

Pod koniec mszy była modlitwa za Polskę, za strajkujących i prośba księdza o wybaczenie im.

#protest #strajkkobiet #bekazlewactwa
  • 54
  • Odpowiedz
@wojtas_mks Pozwolę sobie w tym poście zapytać. Myślę, że jesteś osobą, która mocno stoi po stronie Kościoła, po stronie konserwatywnej. Dlaczego z Kościół "nie nadstawi drugiego policzka", nie przeczeka tego w ciszy, bez angażowania się w politykę? Przecież ludzie wierzący w Boga, będący Katolikami i tak stoją po tej samej stronie co Kościół. A osoby po drugiej strony nie zmienią nastawienia, bo ksiądz tego chce.
  • Odpowiedz
Dlaczego z Kościół "nie nadstawi drugiego policzka", nie przeczeka tego w ciszy, bez angażowania się w politykę?


@Trollunio: No właśnie takie podejście ma mój proboszcz i dlatego jeszcze nie wrzuciłem zdjęć. Byłem po wieczornej mszy na spacerze z psem i sprzątali z ministrantami jakąś chemią ten chodnik. Prosili żeby tego nie nagłaśniać i pomodlić się w domu, wyjaśnił mi że agresorzy te same wartości co my rozumieją inaczej, a rozgłos tylko
  • Odpowiedz
@wojtas_mks No to super dojrzałe podejście! A dlaczego w takim razie Ty tego nie uszanowałes? Dając takie dowody anegdotyczne tylko dolewasz oliwy do ognia, podczas gdy wszystkim nam powinno zależeć na jego ugaszeniu... I to niezależnie od wiary, czy przekonań.
  • Odpowiedz
@Trollunio: Pytałem też o to. Stwierdził że nie ma nic złego w mówieniu prawdy. Oni sami to muszą zgłosić m.in. do ubezpieczalni, władz kościelnych, urzędu miasta i może też policji bo być może będzie taki wymóg. W "braku rozgłosu" chodzi mu o inicjatywę jego parafii - której nie będzie. Nie pójdzie do mediów na wywiad się żalić itd. Zdjęcia i tak wiele osób robiło nawet jak sprzątali - także jest świadomy
  • Odpowiedz
@wojtas_mks Ok. Słowa się zgadzają, ale przesłanie nie. Moim zdaniem dalekie jest to od gaszenia pożaru. Mam pretensje do jednej i drugiej strony w tym proteście. Do Kościoła mam o tyle większe, że to właśnie oni powinni być tym podmiotem wyciągającym rękę. Tymczasem widzę wielu przedstawicieli kleru (bądź im przyjaznym, jak Ty na przykład), którzy są dalecy od tego...
Bez dojrzałej opozycji (w każdą stronę), nigdy nie zbudujemy mocnego społeczeństwa.
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: mnie to smieszy ze lewak rozlicza katola z tego ze jeden z drugim czeka pod telefonem i moze jakby co #!$%@? dac, ze kaczyskie bojowki itp.
jak chca to niech stoja, wszystkim wszystkiego zabraniac, moga z ksiedzem nawet w 1 lozku spac, co mnie to obchodzi ze bronia kosciola

no ale lewak zjeb juz pluje ze prawaki teren parafii inwigiluja
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: Najprawdopodobniej tym typom się znudziło ze się nic nie dzieje i sami to zrobili. We Wrocławiu stali pod kościołami, nie było tam protestów, więc poszli bić protestujące kobiety.
  • Odpowiedz