Wpis z mikrobloga

Jakieś propozycje tematów prac inżynieryjskich z informatyki? Może coś wspólnego z #raspberrypi? Specjalizacja to programowanie aplikacji internetowych, ale nie wiem czy chce jakiś serwis internetowy robić. Niby tyle było czasu coś pomyśleć ale człowiek myślał nad ambitnymi tematami a jak przyszło co do czego to byle coś zrobić i nie męczyć się za bardzo. Z języków programowania to chyba python najbardziej podchodzi. Interesowałem sie #arduino i innymi mikrokontrolerami ale to nie ten kierunek i napewno nie ta specjalizacja na takie rzeczy :/ Chyba że może jakaś stacja pogodowa z serwisem na rpi? Nie wiem co by pasowało a co już za bardzo odbiega od kierunku. Kiedyś też troche w gamedevem się interesowałem ale to raczej krótki epizod(unity3d, godot).
#studbaza #informatyka #programowanie
  • 19
@sentoxo: ja robiłem stację pogodową na RPi i ESP8266 - RPi robiło za AP, do którego się łączyły czujniki i wołając po http pchały do MySQL'a dane, a potem je z diagramami wyświelałem po PHP
@sentoxo jest coś czym się interesujesz poza studiami? Zawsze ciekawiej robić coś, co choć minimalnie może ci lub komuś znajomemu się przydać. Możesz zainteresować się jakąś chmura (AWS, GCP, Azure), wszystko czego się przy tym nauczysz może ci się przydać.
Jakieś propozycje tematów prac inżynieryjskich z informatyki?


@sentoxo: Zabierasz sie od dupy strony. Najpierw znajdz sobie bezproblemowy zaklad i prowadzadzego i zobacz co u niego mozesz robic. Wtedy jak da ci cos do wyboru przyjdz i zapytaj jeszcze raz.
@sentoxo: Informatykę po prostu. Promotora miałem gościa fizyka, recenzenta matematyka. To była mega prosta praca, zajęła mi 2-3 dni. Jak coś to wal na priv, mogę Ci podesłać kopię ;)
@ari2k5: Dzięki, chyba skorzystam :D Rpi mam, esp8266 też mam (chyba nawet więcej niż 1), czujnik ten boscha chyba bmp280? też mam. Miałem kiedyś coś robić ale ten czujnik coś na rpi mi nie chciał działać, nie pamiętam co tam było. Doświadczenia coś tam mam bo bratu na esp8266 robiłem taki sterownik do serwo sterujacego zaworem czterodrożnym przy pompie, więce w tydzień by się może zrobiło zimą.
Jak coś to wal na priv, mogę Ci podesłać kopię ;)


@ari2k5: Nie poratowałbyś spisem treści? Bo zrobić projekt projekt to w palcem w nosie ale pisać o tym kilkadziesiąt stron to już mam problem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ari2k5: Opisywałeś oprogramowanie czujnika i reszty? zrobiłem rozdział o sondzie, opisywałem krótko hardware i teraz pisze software ale nie wiem co pisać, zrobiłem schemat blokowy.