Wpis z mikrobloga

G2NK PORADNIK: BUILD KUSZNIK CZĘŚĆ 3 [Pierwsza kusza i cięzki exp poza miastem]

Krótkie info na temat kusz. Wydaje się, że kusze mają same minusy ze względu na to, że wymagają siły i zręczności (wpływa na obrażenia br.dystansowych). Jest jednak mały plus. W przypadku łuków, stosunek obrażenia:wymagana zręczność jest niemal 1:1. W przypadku kusz mamy znacznie więcej obrażeń, przykładowo lekka kusza obrażenia 60:40 siła, kolejna kusza to już obrażenia 90:60 siła. Dzięki temu z taką kuszą za 60 siły są już całkiem niezłe obrażenia. Z lekką kuszą obecnie i 30 zręczności te moby typu polna bestia, ścierwojady itp padają na 2 strzały, topielce na 4.

Ta część będzie ciężka... Nie musiałem tych rzeczy robić teraz, ale potrzebny mi exp żeby wszystko ładnie zrobić po kolei, po drodze i nie kręcić się w kółko tracąc czas. No ale zacznijmy od początku, miłej czytanki.

U Laresa nauczyłem się siły do 34 i zręczności do 25.
Po drodze wstąpiłem do karczmy Kardifa, zapytałem go o specjalne zlecenia i wziąłem zadanie od Nagura.
U Bospera kupiłem na początek 300 bełtów i pierścień +5 zręczności co daje mi w sumie 30.
Założyłem pierścień od Laresa i załatwiłem mu zmiane u Baltrama, poza tym wziąłem od niego zadanie zabrania paczki od Akila.
Wychodząc z miasta (tego strażnika co zaczepia bym wywalił bo musze go omijać zawsze) poszedłem lewo, zabiłem krwiopijców, zebrałem roślinki zrespione po rozmowie z Zurisem. Dalej szczury, kretoszczury, jaskinia z dwoma bandytami.
Dalej poszedłem ścieżką na górę (w stronę latarni Jacka), pokonałem dzika, idąc w stronę Niclasa znalazłem kuszę pod pniem (w komentarzu), pozbyłem się ścierwojadów. Za Niclasem ścieżka prowadzi na taką górkę, tam zebrałem 2 zwoje zniszczenia ożywieńca, które przydadzą mi się do rozwalenia wojowników cienia (jeszcze w tym rozdziale) w jaskini przy słonecznym kręgu, szczaw królewski i pierścień przydatny dla maga (+10 many).
Wróciłem pod bramę miasta i poszedłem na prawo, w stronę farmy Akila. Nad jaskinią, w której jest kamień teleportacyjny można wskoczyć (picrel) i są tam pierścienie (+3 obrona i +3 do siły). Dzięki temu miałem razem 34 + 5(pas) + 3(pierścień) 42 siły i mogłem założyć kuszę. Poszedłem sobie do jaskini zabić orka. Musiałem zrobić dwa podejścia, bo za pierwszym zaznaczało mi chrząszcze i musiałem je zabić przed walką z orkiem. WALKA Z ORKIEM
Wilki z kuszy padają już na strzała z kuszy, także jest dobrze. Na farmie Akila chciałem dostać expa za obu najemników. Zagadałem do Alvaresa i nie przewijałem dialogu żeby farmerzy zaczęli już bić Engardo. Po skończeniu dialogu wyjąłem szybko miecz, udało mi się dobić Engardo i zebrać expa. Alvaresa prawie zabili, ale rzuciłem w niego kulę ognia i udało się za pierwszym razem zebrać xp z obu. Zabrałem paczkę od Akila.
Musiałem wymyślić jakąś taktykę żeby zabić bandytów przy moście. Minąłem karczmę i poszedłem zabić jaszczury (picrel), wyciągając je pojedynczo dało rade, ale z dwoma nie ma szans.
Przy bandytach siedziałem dobre 10 minut, bo a to jeden spadł gdzieś i się zabił, a to ja spadłem itd. Pierwsze co było konieczne to zabicie bandyty z łukiem żeby móc w nich strzelać, bo on mnie na 2 strzały z łuku zabijał. WALKA Z BANDYTAMI
Skoczyłem na dół do Erola, oddałem mu tabliczki. Udałem się do jego domku, po drodze zabiłem wilki, dziki, krwiopijce i topielce. Miałem jakieś 800 złota, ale przehandlowałem cały syf i zarobiłem dobrze ponad 1000. Kupiłem amulet siły +10 za 1000, po miks życia za 1500 musze się wrócić później bo mnie nie stać. Wracając, jak zwykle "po drodze" wpadł mi do głowy "świetny pomysł" żeby wyczyścić jaskinie z nieumarlaków. Jeden z goblinów chciał się popisać na nagraniu i zabawił się w Małysza... WALKA ZE SZKIELETAMI GOBLINAMI I ZOMBIE
Za jakimś trzecim razem się udało, ale warto bo 1050XP.
Kierując się w stronę farmy Akila, poszedłem dalej do jaskini bandytów w lesie żeby zebrać notatke Halvora umieszczoną w rybie, teraz już będę mogę dołączyć do złodziei sposobem drugim, czyli pomagając im, dzięki temu będą uczyć mnie za darmo i dostanę bonus +1 do zręczności.
Plan co do kolejności rozdawania PN już wstępnie mam, dam cały za jakiś czas.
Pytanie do was, czy taka forma prowadzenia tego tagu wam odpowiada? Czy może robić to krócej, bez opisywania szczegółów?


Czas gry: 3h 2min


#gothickusznik #gothic #gothic2 #gothic2nk
kRpt - G2NK PORADNIK: BUILD KUSZNIK CZĘŚĆ 3 [Pierwsza kusza i cięzki exp poza miastem...

źródło: comment_1604941860LQcCQv7hlkccQq49JrAGn0.jpg

Pobierz
  • 27
Wilki z kuszy padają już na strzała z kuszy


@kRpt: Chętnie czytam. Nawet takie ciekawe zdanie wyłapałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edit: Jeszcze dodam, że chyba straciłeś exp z Miki, chyba że miał Ci nie przeszkadzać w zabijaniu bandytów
@kRpt: robiłem ostatnio takiego niby kusznika, ale paladyna, maksowanie mi się znudziło w jarkendarze i #!$%@?łem roślinki mikstury i tablice, skończyłem grę na 40 poziomie 100 zręczności 160 siły, jednoręczne max kusze z 70, kuszą łowcy smoków jaszczuroludzie padali na dwa strzały, ale jak już dochapałem się pancerza paladyna i założyłem zestaw wojownika +40obrony, to wszystko padało od miecza, runy #!$%@? warte, tylko leczenie spoko, z dystansowych to łucznikiem się wymiata
@kRpt: ona i tak spisuje się tak sobie, kusznik fajnie #!$%@? jak się skonsumuje bonusy do zręczności, a to pewnie trzymasz na koniec