Wpis z mikrobloga

Przed budynkiem parlamentu Armenii w Erewaniu zebrał się już wściekły tłum. Sporo ludzi to rezerwiści w mundurach. Przypominam że w wyniku mobilizacji powszechnej Armenia utworzyła około 40 k armię rezerwową której jednak użyła wyłącznie do zabezpieczenia granicy z Turcją i enklawą w Nachiczewanie. Ci ludzie siedzieli miesiąc w koszarach, powtarzając zapewne szkolenie podstawowe aby ostatecznie nawet nie powąchać prochu. Teraz mogą być groźnym zapalnikiem.
#armenia #azerbejdzan #karabach
  • 6
@Thorkill: Też myślę, że Paszynian zostanie kozłem ofiarnym. Tutaj były zaniedbania wielu dekad, nie tylko pod względem militarnym. Sam Górski Karabach nie jest bez winy.

Ciekawi mnie jedno - co się właściwie działo w ostatnim czasie? Był zauważalny kompletny brak pomysłu, brak organizacji, o co się właściwie bito? To, że wojna zmierza ku upadkowi było wiadomo już bardzo dawno temu. Jeżeli planowali skończyć, to w ten sposób, jak teraz, to niepotrzebnie
Ciekawi mnie jedno - co się właściwie działo w ostatnim czasie? Był zauważalny kompletny brak pomysłu, brak organizacji, o co się właściwie bito?


@Saganis: Armia Armenii i NKR dostała w pierwszych dwóch tygodniach wojny straszliwe lanie. To był nockdaun, liczenie na deskach stosując terminologię bokserską. Potem niby ta armia walczyła dalej ale po czymś takim to potrzeba sporo czasu żeby się otrząsnąć. A Ormianie go niestety nie mieli. Więc w kolejnych