Wpis z mikrobloga

Potrzebuję się poradzić w sprawie tego co widać na zdjęciu bo nie wiem czy to normalne na tym etapie budowy. Jest to parter na podwyższonym terenie i deweloper tłumaczył się, że w ogródku będzie drenaż i spływ do studzienek jak i pompa w garażach podziemnych.
#patodeweloperka #wroclaw #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
TwardeMleko - Potrzebuję się poradzić w sprawie tego co widać na zdjęciu bo nie wiem ...

źródło: comment_1605345165cXFQoYzQnvoWbJKPo8ASwL.jpg

Pobierz
  • 48
@TwardeMleko: xD czyli chesz powiedzie ze masz wysoki stan wód gruntowych i facet nie zrobił izolacji typu ciężkiego lub jest ona nieszczelna ? Woda w domu to słaba wizytówka nie ważne co teraz będzie wciskał.
Poza tym drenaż opaskowy układa sie na etapie wykonywania obiektu a nie jak woda atakuje. Jesli kupione lub zastanawiasz sie masz prawo do wglądu do projektu budowlanego. Zobacz co geotechnik napisał i co jest zaprojektowane.
@TwardeMleko:
1. Nieszczelna izolacja pozioma lub nieodpowiednio połączona z pionową lub nieodpowiedniego typu
2. Przerwana papa podkładowa którą widzę na zewnątrz, z tym że to mało prawdopodobne
3. Pex przy podejściu do grzejnika przecieka jeśli instalacja jest pod próbą, ale zapewne nie jest, bo nawet nie ma tynków na ścianach, czyli układał je jakiś kretyn
4. Drenaż niczego nie zmieni, zresztą pewnie chodzi o dren z poziomu powyżej papy na dachu
@TwardeMleko: Jak dla mnie, to ta woda jest w rur podejściowych CO. Jeżeli masz taką możliwość, zerknij dla pewności do mieszkania sąsiada za ścianą. Jeżeli gdzieś na izolacji progu jest skucha, to i u niego powinno wyjść.

To okno opiera się na piance montażowej. Brak poszerzenia (np. z styroduru), to jedno, ale w takiej sytuacji pod słupkami powinny być kliny podpierające, których się nie usuwa. Ja ich tam nie widzę.