Wpis z mikrobloga

Mirki czy to dobra opcja kupić zwykłego tribanka RC120, "Fabrycznie" są zamontowane oponki 28 i pytanie czy one w zupełności wystarczą do śmigania troche po szosie, troche po offroadzie typu zwykłe ścieżki leśne itp itd?
Czytałem pare wpisów już na mikro, ale nie mogę się zdecydować czy wybrać tą tańszą wersje czy poczekać aż pojawi się model gravel 120 za 2.5 k?

#rower #rowery #gravel
  • 15
@Jaroslaw_Keller: i polecasz na jazde również offroadem? bo w sumie od ręki moge teraz zakupic tego rc120 a na ten gravel 120 to nie wiem w sumie ile moge czekac i czy faktycznie az taka wielka roznica by była odczuwalna :/
@nnoy54: żeby była jasność bo przegapiłem ze to RC120, ja mam T100, z tego co wiem, ramy są takie same (oprócz mocowań na hamulce) i jedynym miejscem gdzie robi się ciasno to przy hamulcach (mam typowe szosowe). Także jeśli faktycznie rama w 100 i RC120 jest taka sama to wejdzie nawet więcej niż 38, kwestia czy 40 przyjmie obręcz.
Swojego Tribana używałem w sezonie jako commutera (7km w jedna stronę do
@Jaroslaw_Keller: tototoot super na takie opinie liczyłem! :D to chyba faktycznie nie ma co czekac a wybrać takiego i najwyzej te oponki jeszcze dokupić a te węższe na inne traski asfaltowe zostawić :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nnoy54: ja mam RC120 jeździłem na 28 po każdym głównie, ale brakowało mi komfortu i poczucia pewności bo ważę 110kg i bije opony do 7 bar. Teraz mam 32, mogę Ci zrobić fotkę ile jest miejsca jescze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nnoy54: jak najbardziej - za taką cenę. Zrobiłem min w tym roku ponad 4000km bez usterki, wymieniłem tylko klocki, pedały, dętki i opony. Mam 191 i XL. Na stronie jest bardzo o fajne narzędzie do dopasowania ramy.