Wpis z mikrobloga

@dendii: Bezsensowna trochę ankieta :). Wszystko zależy od tego co potrzebujesz.. Nie ma najlepszych, bo dla każdego któreś będą lepsze np bezprzewodowość i cena questa 2... Index hz fov, śledzenie i knuckles.. Jednak g2 po prostu wymiata rozdzielczością, wygodą, soczewkami i dźwiękiem i jak dla mnie są to najlepsze google na rynku w przyzwoitej cenie, bo są jeszcze pimaxy za kilkanaście tysięcy złotych co są jeszcze lepsze :).

@szalony_oguras: Ta
@ReevoX: Sam headset G2 jest dobry ale tracking Oculus ma cała lige lepszy jak i kontrolery, zależy co dla kogo jest ważne.

Mam na pre-orderze G2 ale coraz bardziej myśle jednak o Q2, jednakże z moim IPD 66mm boje sie o utrate FOVu po przesunięciu soczewek na 2.5 róznica jest okropna na zdjęciach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Navari: No właśnie nie wiem jak z tym trackingiem w g2. Czytałem komentarze, że jest w zasadzie na tym samym poziomie co oculusy... Ile w tym prawdy jak mówię nie wiem, bo jeszcze g2 do mnie nie dotarły :). Masz spoko ipd, źle nie będzie. Poza tym g2 ma większy fov h i tak niż quest 2.
@dendii: Z mojego doświadczenia z VR, nie pytaj innych o zdanie tylko sam sprawdź na żywo. Jak ja kupowałem to polecane były HTC i jakieś pozostałe bzdety a wystarczyła mi chwila z Odyssey + żeby skreślić wszystkie inne.
@ReevoX: Nie jest na tym samym poziomie, kamery mają o wiele mniejsze pole widzenia, nie trackuje gdy masz zrelaksowane ręce przy biodrach, gorzej radzi sobie z okluzją, ma gorsze algorytmy no i same kontrolery są gorsze. Z racji że ma widzialne ledy trzeba uważać o wiele mocniej na oświetlenie i kontrolery wymagają koniecznie baterii 1.5V więc zwykłe akumulatory nie działają.
@PanZupa: Nie jest też zwalony, to nie jest Cosmos. Da sie normalnie grać bez problemu ale trzeba pamiętać o limitach. Na discordzie reverba są ludzie którzy już dostali i streamują nam gameplay i normalnie bez problemu grali w shootery.

Główny problem to mniejsze pole widzenia kamer.
@Sigmanus: Kusi zamówić i zobaczyć oba i jedno zwrócić ale nie lubie mieć zamrożonej kasy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A G2 pewnie do mnie przyjedzie dopiero w 2021 bo HP wydymało Europe...
@Navari: ja akurat jestem troche zly na hp bo za takie pieniadze mogli dac cos naprawde dobrego. Konkurencja jest bardzo dobra dla rynku a narazie oculus quest 2 zmiata z rynku reszte. Mam nadzieje ze cos wyjdzie ciekawego i facebook bedzie musial pożądnie ulepszyc oculus quest 3 aby byc dalej konkurencyjncym.