Wpis z mikrobloga

@peptide: Nie wiem jak miałoby to działać - przyjmujesz substancje doustnie - czyli przechodzi przez cały przewód pokarmowy - łącznie z relacjami z silnymi kwasami żołądka - neutralizacja w dwunastnicy - potem musi być wchłonięte, i razem z krwią przejść najpierw przez wątrobę - tam większość substancji niepotrzebnych jest unieczynnianych i przetwarzanych. Jeśli przeszłoby przez te wszystkie etapy - z krwią musiałoby dotrzeć do komórek nerwowych - i jak tak duża
@peptide: Gdyby ktos to wiedział byłby bardzo bogatym człowiekiem ... pozostaje Ci tzw higiena - sport, na świeżym powietrzu, dobre odżywianie. Higiena snu, ćwiczenia umysłu - krzyżówki logiczne gru itp
@peptide: brałam go przez miesiąc odczułem działanie Zwiększa się szybkość kojarzenia Wydaje mi się że nawet podnosi w moim przypadku szybkość odszukiwanie informacji w pamięci a dziadkiem jeszcze nie jestem i długo nie będę( ͡° ͜ʖ ͡°)
Natomiast po 14 dniach stwierdzono istotne usprawnienie zdolności werbalnych i pamięci roboczej u osób otrzymujących piracetam. Tym samym spozycjonowano piracetam jako usprawniacz pamięci dla każdego, którego efekt nie jest przy tym natychmiastowy, ale wymaga przewlekłego stosowania, swoistego kumulowania się wpływu na OUN.

Oraz

Choć był to do niedawna lek „bez mechanizmu działania” – niejasny był jego wpływ na OUN – to wydawało się, że jest spełnieniem marzeń o długotrwałym ulepszeniu inteligencji. Idea
@nicniemusze: przytoczyłem badania z 2018r. O których mówiłaś ze nie ma udowodnionego działania( ͡° ͜ʖ ͡°)
Btw. Naprawdę widać i czuć różnicę. Spróbuj, sama będziesz zaskoczona, u mnie wspomniany efekt nastąpił po 10 dniach, utrzymywał się przez miesiąc.