Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki, kupiłem #trenazer direct i pojawił mi się taki dylemat: ja mam kasetę 11 a dziewczyna 9 chciałbym żeby też sobie jeździła, w trenażerze zamontowaną mam 11

Dużo #!$%@? będzie z każdorazowym zdejmowaniem kasety 11 z trenażera i montowanie 9 pod rower różowego?

Ewentualnie czy jest jakieś inne rozwiązanie żebym nie musiał przekładek każdorazowo robić :)

#szosa
  • 10
@wykopowaswinia: odkręcenie nakrętki i zdjęcie kasety, po czym założenie i dokręcenie drugiej to nie jest jakoś bardzo czasochłonne. Potem przecież będzie dłuższy czas "jeżdżone" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dużo #!$%@? będzie z każdorazowym zdejmowaniem kasety 11 z trenażera i montowanie 9 pod rower różowego?


@wykopowaswinia: no troche tak. Bacik, klucz i za każdym razem zmeiniasz. Nie jest to zbyt motywujące do jazdy :). Bo musisz "coś" zrobic za każdym razem. Słabo to tak co chwile okdręcać.

Ewentualnie czy jest jakieś inne rozwiązanie żebym nie musiał przekładek każdorazowo robić :)


@wykopowaswinia: Kup różowemu rower z 11s, święta idą :D.
@wykopowaswinia: Załóż dziewczynie łańcuch 11 rzędowy. Łańcuchy 9-10-11 rz mają taką samą szerokość wewnętrzną więc powinno to działać. Ja mam odwrotnie, tj. z przodu archaiczną korbę do napędu 2-9rz a z tyłu kasetę 11rz i nie ma problemu z działaniem łańcucha. To nawet dobry moment na wymianę, bo podczas jazdy głownie słychać napęd więc nowy łańcuch może nieco ciszej działać.