Wpis z mikrobloga

teraz


@mepps: nie, 21go grudnia Tesla dołączy do SP500. Właściciele ETFów pewnie sobie już od pewnego czasu skupują Teslą żeby 21go dołożyć do portfela oficjalnie. "The shortest day of the year" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DanielAquarius: akurat co do JD (AGCO szczerze nie analizowałem, ale to konkurencja, więc zakładam, że mają się bardzo podobnie) to łatwo idzie zweryfikować, że ich akcje idą bardzo stabilnie i równo do góry. Generalnie ich market jest bardzo dobrze prosperujący i mocno odbił po załamaniu w pierwszej fali covidu. Bardzo dużo zamówień, dobre perspektywy, wiec nie szukałbym tu na siłę koneksji z Buffettem.
@DanielAquarius: Tu Ci mogę powiedzieć, bo pracowałem w firmie dostarczającej im silniki. Generalnie jest wiele państw na świecie, które wspierało firmy zaangażowane w szeroko pojęte dostarczanie podstawowych potrzeb ludzkich, czyli dostawy jedzenia. Zeby przygotować jedzenie, czesto potrzeba je zebrac z pola, mąka etc etc, a czym mamy to zrobić jak nie kombajnami ( ͡° ͜ʖ ͡°) taka to logika i bardzo dużo wpompowano pieniędzy w mocny boom
@DanielAquarius: dla mnie to jest kosmos jakie tam są pieniądze, firmy cały czas się rozwijają i modyfikują swoje produkty np. z typowych hydraulicznych na modele już zelektryfikowane, a róznica w cenie jest bardzo duża.
Odwołując się do całej branży "agriculture" występuje sezonowość i zazwyczaj dołek jest w okresie właśnie letnim, natomiast jesień + całe Q1 i pierwsza połowa Q2 to peak sprzedażowy.

Pytanie tylko co jeszcze może się wydarzyć z zewnątrz,