Wpis z mikrobloga

aż mi się przypomniał mój Nissan


@aksal89: ty mi teraz przypomniałeś mojego Nissana Sunny.
Też mi gasł na wolnych, ale po prostu podkręciłem linkę od gazu i nigdy nie schodził poniżej 1500 RPM xD
  • Odpowiedz
@aksal89: o panie, u mnie to samo w golf 2 :D dodatkowo kiedyś po prostu coś ze starości jebło i tylna wycieraczka cały czas #!$%@?ła, w lipcu, w upale xD

pewnego dnia odmówił posluszeństwa, nie chciał odpalić. Wyżaliłem się kumplom przy piwku, a jedn z nich mówi ''jebnij z młotka w rozrusznik''. Tak uczyniłem i cyk, działa xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@keni0: pierwsze auto dostałem za friko od brata, ale ktoś mi je rozbił i za kasę z ubezpieczenia plus kasę ze złomowania wystarczyło akurat na Nissana XD
  • Odpowiedz
@aksal89: A jak sie tym steruje bo ja nie umiem sobie wyobrazić tej całej sekwecji przyciskania pedałow i kręcenia wajhą :) Trzeba mieć prezycje i np jak pare milimetrow puscisz to wolniej albo szybciej jedzie? Trzeba wysiłku żeby z odpowienim naciskiem trzymać taki pedał zeby jechać z wymagana predkoscia? Jak zapamiętujesz te wszystkie zasady i nakazy co jak i gdzie można jechać z jaka szybkoscia itp? Jak ci zgaśnie to nie
  • Odpowiedz
jeszcze mi powiedz, że kupiłeś go ode mnie XD chociaż mój nie miał obrotomierza, więc to pewnie nie ten sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@aksal89: raczej nie ten sam, bo dostałem go od rodziny

Wspaniałe to było auto. Rocznik 94, 1.4 benzyna, sedan, bez żadnych udogodnień, nawet bez wspomagania. Mimo to, ze wszystkich aut jakie miałem, wspominam je najlepiej.
  • Odpowiedz
@keni0: pytasz tak generalnie o prowadzenie auta? Nie da się odpowiedzieć moim zdaniem na pytanie "jak to robisz" ( ͡° ͜ʖ ͡°) to kwestia godzin treningu i wprawy, mój ojciec wsadzał mnie za kierownicę samochodu gdzieś od 10 roku życia. To tak jakby Ciebie ktoś zapytał - "jak ty ogarniasz chodzenie? Przecież to trzeba ruszać lewą nogą, ruszać prawą, rękami też coś się czasem macha, jak to
  • Odpowiedz
@aksal89: Pytam z ciekawości bo to dla mnie abstrakcja i nawet filmy YT wiele mi nie mówią :) Mnie nikt nigdy nie sadzał a już mam 30 lat :) Jestem ciekawy jak to działa ale nigdy sie w to nie bede pakować bo nie umiem sie nad niczym skupić i zamulam i nie umiem szybko myśleć i kojarzyć faktow i nie chce mi sie wkuwać takiego materiału :) No i szkoda
  • Odpowiedz
@aksal89: no to fakt, że większość japońskich aut jest robiona z zupełnie inną filozofią niż auta europejskie. Moim zdaniem są dużo bardziej praktyczne i przemyślane pod kątem prostoty obsługi.
  • Odpowiedz
@keni0: i za każdym razem myślałeś: "naciskam lewy pedał, naciskam prawy pedał, skręcam kierownicą o 10°, naciskam klamkę hamulca z siłą 10N", czy po prostu jechałeś?
Tak samo jest z jazdą autem. Nie myśli się: "muszę dodać gazu, muszę nacisnąć sprzęgło", tylko wykonuje się to podświadomie.
Na co dzień chyba nie myślisz o oddychaniu czy chodzeniu, tylko po prostu to robisz.
  • Odpowiedz