Wpis z mikrobloga

Czy ~ 1kg naturalnych cukrów w soku jabłkowym jest wystarczająca dla cydru z drożdżami piwnymi?
Ilość brzeczki to 10L a cukrów w 100 ml ok 11g.
Jako, że są to piwne drożdże (na Ciderini mi nie wyszedł) to zakładam, że pożywka winiarska jest zbędna?

Rozważam zrobić fermentację na cukrach z soku i jedynie na fermentację dodać cukru/innych substancji słodzących.

#piwo #piwowarstwo #cydr #winiarstwo
  • 5
@senrix: 11g w 100ml to 11blg. Z 11 blg uzyskasz ok. 6% alkoholu, czyli idealnie dla cydru.

jako, że są to piwne drożdże (na Ciderini mi nie wyszedł) to zakładam, że pożywka winiarska jest zbędna?


@senrix: A jaki to ma związek? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pożywka to związki azotowe potrzebne drożdżom do właściwego rozwoju i pracy. Jeśli taki jest opis na produkcie, to jest on błędny.
@Zawodowy_Janusz
Chodzi mi o to, że drożdże cydrowe i winiarskie są jakkolwiek inne niż piwne, wobec tego nie byłem pewien czy piwne przy cydrze będą potrzebować pożywki.

@tooph
Chodziło mi czy w tym soku jest dość cukru dla drożdży (bo teoretycznie mogło być za mało), ale jak mi powiedziałes mają tyle co potrzeba, więc elegancko.

Dzięki. ()
Chodzi mi o to, że drożdże cydrowe i winiarskie są jakkolwiek inne niż piwne


@senrix: Nie są, to ten sam gatunek.

Chodziło mi czy w tym soku jest dość cukru dla drożdży (bo teoretycznie mogło być za mało)


@senrix: Metabolizm drożdży z gatunku saccharomyces cerevisiae mimo różnych szczepów przebiega podobnie. Zapotrzebowanie cukru na produkcję 1% alkoholu w 1 litrze waha się od 16,5 do 17,2 g cukru na litr.