Wpis z mikrobloga

#pracbaza #kiciochpyta #koronawpolsce #koronawirus
Może mi ktoś wyjaśnić co mam zrobić bo co baba z sanepidu / zusu to inna teoria.
Miałem COVIDA ale skąpo objawowego, umówiłem się ze swoim pracodawcą, że mogę projektować i wysyłać na produkcję zdalnie z domu, no że mogę pracować tak w skrócie.
Ok niema problemu; 3 tygodnie pracowałem z domu - rozumiem wszystko, że praca z domu to nie to samo co w firmie, że nie siedziałem przed kompem bite 8 godzin, ale dzięki mojej pracy firma mogła brać nowe zlecenia a nie tylko od tych samych firm; projektuje wykrojniki.
Dzisiaj wypłata, okazało się że dostałem 80% bo byłem na chorobowym, szef mówi że nie wiedział co zrobić, bo dostał papiery z zusu że jestem na l4.

- jedna baba w zusie mówi, że trzeba napisać jakieś oświadczenie że się pracowało, że stan zdrowia pozwalał i organizacja pracy na pracę zdalną
- a inna baba mówi, że się nic nie da zrobić i tyle. No ale 80% wypłaty to nie jest źle, niech się Pan cieszy bo niektórzy stracili całkowicie pracę.
  • 44
  • Odpowiedz
@kodecss: jak masz normalnego szefa, to z nim porozmawiaj i z pewnością wypłaci Ci ekwiwalent w postaci premii uznaniowej jeszcze w tym lub następnym miesiącu. Jeśli nie, to PIP, bo fakt że wykonywałeś pracę będąc na chorobowym możesz z pewnością udowodnić nawet na podstawie korespondencji mailowej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kodecss: Ja dostałem wynik w piątek. Od razu dostałem pismo, że przysługuje mi L4 i 80% albo pismo z wnioskiem o pracę zdalna. I jeśli tylko źle się poczuje, mam informować. Przechodzę bezobjawowo. Nie wiem jak duża to firma ale szef zachował się kiepsko. I też uważam, by być w porządku- powinni Ci dac 20% premii by to wyrównać. Choć nie wiem czy to jest zgodne zachowanie z prawem. Tak samo
  • Odpowiedz