Wpis z mikrobloga

Hm, jest sobie taki artykulik w kodeksie karnym, który odnosi się do wykorzystania relacji opiekun-podopieczny w celu doprowadzenia do współżycia seksualnego...

§ 1. Kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 został popełniony na szkodę małoletniego, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.



#bekazprawakow #discopolo #bekazpisu #bayerfull #prawo #4konserwy #neuropa
R187 - Hm, jest sobie taki artykulik w kodeksie karnym, który odnosi się do wykorzyst...

źródło: comment_1606300743ikuZPt3hsLfnMZKzlaOAau.jpg

Pobierz
  • 19
@R187: widzę ze jest kwestia prawna więc sie odniosę bo bardzo nie lubię gdy osoby które posługują sie przepisami kompletnie nie wiedzą o co w nich chodzi i mylą pojęcia. Seks z osobą która ma poniżej 15 roku życia nie oznacza że mamy do czynienia z pedofilią. Pedofilia to nic innego jak zaburzenie preferencji seksualnej - to choroba. Osoby które popełniają przestępstwo w postaci stosunku płciowego, dopuszczają sie innej czynnosci seskualnej
@R187: katolicyzm to początek głupoty. Potem chcą sie z butami #!$%@?ć w ludzie życie i wyłudzać kasę, zakazywać masturbacji, aborcji, słuchania ac dc, tęczowych flag a później moze jeszcze chcą krzywdzić dzieci?
@R187: W tamtym latach których przeleciał tamtą dziewczynę to piętnastolatki nie były pod "ochroną" prokuratury? Wydaje mi się że obniżenie wieku do piętnastu lat nie jest takim starym przepisem
@R187: Oki doki! Może źle to trochę sformułowałem bo właściwie to nie odnosiło się to wprost do Ciebie tylko chciałem żeby ludzie którzy czytają takie rzeczy mieli co nie co rozeznania w tych sprawach :) także wybacz że mogłem niechcący posądzić Cie o niewiedzę
@R187: pedofilem nie jest ten kto śpi z 16 latką tylko ten kogo pociągają osoby bez trzeciorzędnych cech płciowych. Przypomnij mi ile to oni już lat są razem 36 czy 37 ? skoro jesteś takim znawcom tematu