Wpis z mikrobloga

Jestem dzieckiem rodziców, którzy mnie urodzili w wieku 37 lat w roku 2000. Nie miałabym nic przeciwko temu, gdyby nie fakt, że mi rówieśnicy dokuczali z tego powodu oraz fakt, że nie mam rodzeństwa. Za każdym razem towarzyszył mi też lęk, że moi rodzice szybko umrą. To spowodowało, że gorzej radzę sobie w życiu.

#zalesie #damskiprzegryw #gorzkiezale #psychologia #depresja #rodzice #mirabelkopomusz
  • 52
nie narzekaj. Za dzieciaka miałem sąsiadkę - 10 lat. Jej rodzice wtedy mieli 60...Tak więc była wychowywana przez dziadków tak naprawdę.


@Krabowski: Ale moi rodzice niejednokrotnie mnie straszyli podeszłym wiekiem. Tak, są bardzo surowi.
Zgaduję że mieszkasz na jakiejś wiosce


@eugeniusz_geniusz: Mój ojciec pochodzi z zapadłej wioski. Moja mama we Wrocławiu miała surowych rodziców (moja babcia i mój dziadek też z wioch pochodzili, chociaż miejsce zamieszkania dziadka to Nowogródek).
Ja sama mieszkam w Gliwicach.
Tego się nie wybiera. Nie ma się co przejmować rzeczami na które nie mamy wpływu. Z wydłużaniem średniej długości życia twoi rodzice pozyją jeszcze długo. Oczywiście fajnie jest mieć młodych rodziców i mieć dla nich czasu wiecej czasu... Ale nie masz na to wpływu. Zakop ;)


@espu: Tutaj w Polsce ludzie wegetują nawet po 30. Na zachodzie starają się korzystać z życia do późnego wieku.

Ale masz rację, człowiek nie wybiera.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@blablaelotrzydwazero: ty jako dziecko możesz mieć na to wpływ czy rodzice klepią biedę czy nie. Jeśli wegetujesz to wiadomo trzeba albo się uczyć jeszcze czegoś sensownego i zarabiać taki hajs aby żyć jak chcesz albo wyjechać niestety. Polska jeszcze długo nie będzie Niemcami. Ba Czechami nawet nie. Nie ma się co łudzić to prawda
@blablaelotrzydwazero troszkę cię rozumiem, ciężko obserwować starzenie się rodziców. Mam rodziców w podobnym wieku i mimo że jestem trochę starszy to i tak ciężko się patrzy jak ubywa im sił a przybywa schorzen. Szczerze mówiąc nie ważne ile masz lat, jeśli masz z nimi dobre relacje to nigdy nie będziesz gotowa na takie doświadczenia.

Osobiście zawsze z tego powodu czułem że muszę jak najszybciej się usamodzielnic i odciążyć chociaż trochę.

A tym