Wpis z mikrobloga

Ekspresowym tempem zbliżamy się do końca odliczania #100wykolejonychtramwajow we #wroclaw. W związku z tym, postanowiłem uporządkować naszą listę, a także podać w wątpliwość kilka incydentów, które zaliczyliśmy jako wykolejenia (a być może nie powinniśmy). W TYM pliku znajdują się wszystkie odliczone przez nas wykolejenia. Zielone hiperłącza to te wykolejenia, które posiadają dowód w postaci zdjęcia. Wiadomo – są one różnej jakości, gdyż jest to zbieranina ujęć głównie z konfidentów/wykopu. Na żółto zaznaczyłem te, które zdjęcia nie mają, ale #mpkwroclaw umieściło stosowną informację na swoim fanpage-u, bądź są to wykolejenia potwierdzone przez osoby zaufane na wykopie. Na czerwono zaś, zaznaczone są wykolejenia, co do których mam obiekcje i chciałbym przedyskutować raz jeszcze ich zasadność na liście, bądź jej brak:
- 10.02 – wykolejenie na placu Staszica. Bardzo skąpe informacje. Brak jakichkolwiek zdjęć. Ja bym nie odliczał. Nie ma potwierdzenia z wiarygodnego źródła.
- 12.02 – słynne wykolejenie nauki jazdy za mostem Zwierzynieckim, które było głośne ze względu na zachowanie przypadkiem przejeżdżającego z tragarzami prezesa. Pojawiły się wówczas informacje, że nie wykolejenie, a rozjechanie. Ze zdobytych przeze mnie informacji wynika, że wykoleił się pierwszy wózek w drugim wagonie. Proponuję zostawić odliczone.
- 13.02 – wykolejenie na terenie zajezdni Ołbin. Moim zdaniem, wykolejenie nie powinno zostać odliczone. Po pierwsze: było ono na terenie prywatnym, po drugie: ze względu na specyfikę wrocławskich zajezdni często przy manewrach nie stosuje się zasady przejeżdżania wszystkich zwrotnic, które znajdują się pod tramwajem, więc takowa może po prostu pod kołami sama przeskoczyć.
- 23.09 – wykolejenie prawdopodobnie w okolicach przystanku Rynek. Podobnie jak w przypadku rzekomego wykolejenia z dnia 10.02 informacji o nim jest bardzo mało (prawdopodobnie ze względu na wczesną porę).

Można zauważyć również, że liczba wykolejeń odliczonych w pliku nie zgadza się z tymi na tagu. Podczas analizy zauważyłem, że nie zostało „cofnięte” styczniowe wykolejenie na Pilczycach, którego nie było. Pętla zablokowała się z powodu zbyt dużej ilości ich tamże (brak przejazdu w kierunku Leśnicy). Kolejne wykolejenie, którego nie odliczyłem, to świeża sprawa sprzed kilku dni. Mowa tu o wykolejeniu na placu Legionów. Nastąpiło ono wskutek zderzenia się pojazdów, toteż z oczywistych powodów odliczyć tego nie możemy.

W razie gdyby ktoś dysponował zdjęciami ze zdarzeń, które ich nie posiadają, i chciał się podzielić, to wiecie gdzie mnie szukać.
  • 23
  • Odpowiedz
@Denali Szacun za wykonaną robotę. Jak już coś robić, to rzetelnie :D Chociaż biorąc pod uwagę, że nastąpiło kilka wykolejeń, o których nie wiemy, bo MPK je zataja, pewnie setka i tak już pękła ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Damasweger @Budwajzer: a co robimy z wątpliwymi?
@itakniktniezapamieta: konfidenci przejrzani, kilka brakujących zdjęć udało się znaleźć. W wolnej chwili, jak masz ochotę, możesz sprawdzić telegram. Do ciebie również kieruję pytanie: co robimy z wątpliwymi wykolejeniami zaznaczonymi na czerwono?
@mroz3: proszę biernie nie stać, tylko się tutaj zaangażować, tj. odpowiedzieć, jak rozliczamy wątpliwe wykolejenia. Nie przekonuje mnie to, że jesteś chory. Wirusa nie ma. Wyłącz tv, włącz myślenie ( ͡
  • Odpowiedz
@kwiatencja: o. W końcu ktoś odpowiedział na moje pytanie. Może zrobimy tak: wywalimy te na zajezdni i te wątpliwe z Rynku. Pl. Staszica póki co zostawimy w spokoju, a jak przekroczymy setkę, to najwyżej odliczymy.
@shinX: no dzięki. Liczyłem, że włączysz się w dyskusję nt. wątpliwych wykolejeń.
  • Odpowiedz
@Denali: a co z wykolejeniami tramwajów, które nie są MPK? Zakład był chyba o tramwaje MPK? I co z wykolejeniami czegoś, co nie jest tramwajem? Bo mowa była chyba o wykolejeniach tramwajów? Tymczasem na liście znalazło się m.in. wykolejenie wózka, który był ciągnięty za tramwajem (sam tramwaj pozostał w szynach)
  • Odpowiedz
@znmd: ja tylko liczę wykolejenia. Nie biorę udziału w zakładzie. Dla mnie ich liczba ma pokazać stan wrocławskich torowisk i taboru.
@fizolof: Celowo je pominąłem, bo też mam spore wątpliwości.
  • Odpowiedz