Wpis z mikrobloga

Jestem wielkim przeciwnikiem dewaluowania słów. Ale niestety idziemy w stronę dyktatury.
Z jednej strony mamy posła na sejm, który według nagrań i zdjęć nie robi nic poza pokazywaniem swojej legitymacji świadczącej o posiadaniu immunitetu. Nie zagraża w żaden sposób policjantowi.

Z drugiej strony mamy policjanta który używa środków przymusu bezpośredniego wobec osoby, która mu w żaden sposób nie zagraża.

To przestaje być państwo prawa.
#bekazpisu #4konserwy #neuropa #protest
d.....2 - Jestem wielkim przeciwnikiem dewaluowania słów. Ale niestety idziemy w stro...

źródło: comment_1606638975np9Cel0iw1aayEC01Hypmv.jpg

Pobierz
  • 119
  • Odpowiedz
@duncanidaho2: Przede wszystkim samo skorzystanie ze środków przymusu bezpośredniego w ten sposób wobec posła jest skandalem.

Najśmieszniejsze jest to, ze kiedyś retoryka była taka: nie biją na ulicach, wiec nie ma autorytaryzmu.

Teraz biją i co? I nic. Granica zostają przesunięta dalej. Nie biją mnie wiec jest ok
  • Odpowiedz
@duncanidaho2: "Przestaje"? Przecież w takcie transformacji zmienili tylko tabliczki z Milicji na Policję i wszystko ma być w porządku. Ci sami komendanci i ich poplecznicy nadal są na najwyższych stanowiskach i nadają ton wszystkim policjantom, aż po samych krawężników - i nawet jak jesteś młody i nie wiesz co to PRL, to już oni ci pokażą jakie powinieneś mieć podejście do obywatela. "Paragraf zawsze się znajdzie".

Ale cicho szurze-prawaku, podważający dogmat,
  • Odpowiedz
@jandiabeldrugi: EDIT, doczytałem, że jednak go skazali. Wyrok w zwieszeniu. Śmiech na sali, znam przypadek gościa, który za jakąś przepychankę siedział ze dwa lata w areszcie. Jak już mu łaskawie przedstawili zarzuty, to oczywiście dali tyle kary ile już przesiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz