Wpis z mikrobloga

Jestem wielkim przeciwnikiem dewaluowania słów. Ale niestety idziemy w stronę dyktatury.
Z jednej strony mamy posła na sejm, który według nagrań i zdjęć nie robi nic poza pokazywaniem swojej legitymacji świadczącej o posiadaniu immunitetu. Nie zagraża w żaden sposób policjantowi.

Z drugiej strony mamy policjanta który używa środków przymusu bezpośredniego wobec osoby, która mu w żaden sposób nie zagraża.

To przestaje być państwo prawa.
#bekazpisu #4konserwy #neuropa #protest
d.....2 - Jestem wielkim przeciwnikiem dewaluowania słów. Ale niestety idziemy w stro...

źródło: comment_1606638975np9Cel0iw1aayEC01Hypmv.jpg

Pobierz
  • 119
  • Odpowiedz
To przestaje być państwo prawa.


@duncanidaho2: Przecież już dawno nie jest. Nie wiem jak ludzie mogą się jeszcze mamić, że prawo stoi jeszcze ponad rządzącymi. Robią co chcą, a ludzie na to pozwalają, bo te protesty to zwykłe przemarsze, które nic nie wnoszą.
  • Odpowiedz
@pansa:

w Niemczech poprawiliby jeszcze pałka

Dawaj źródła. Udowodnij nam, że niemiecka policja tłucze posla po okazaniu legitymacji poselskiej.
  • Odpowiedz
@Graven

Przecież w takcie transformacji zmienili tylko tabliczki z Milicji na Policję i wszystko ma być w porządku. Ci sami komendanci i ich poplecznicy nadal są na najwyższych stanowiskach


30 lat na najwyższych stanowiskach? Kurde to się nazywa trwanie na szczycie :)
  • Odpowiedz
@duncanidaho2: dodajmy, że milicjanta, którego absolutnie nie ma jak zidentyfikować (bez względu na to, czy miałby to zrobić obywatel, czy ich wydział "wewnętrzny"), pomimo tego, że pełnią on funkcję publiczną, więc w takich przypadkach przekraczania uprawnień, ostatnio bardzo nagminnych, ma on właściwie gwarancję bezkarności.

A nawet, jeśli komuś się uda w jakiś sposób go zidentyfikować, to władza i milicja zrobi wszystkie możliwe logiczne i prawne fikołki, żeby taką próbę identyfikacji podciągnąć
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: Bardzo dobrze, poseł jest takim samym protestującym jak inni. W trakcie działań policji trzeba się liczyć z tym że można dostać gazem po pysku. Tym bardziej że policja milion razy wzywa do rozejścia sie. Ty chyba nigdy nie zostałeś pobity skoro twierdzisz że ktokolwiek był bity w trakcie tych protestów
  • Odpowiedz