Wpis z mikrobloga

nigdy nie miały z tego tytułu żadnych problemów.


@TheSilentEnigma: ahahahahah to troche słabo znasz historie xD

W GB już raz była taka grupa społeczna co biadoliła nad "samowystarczalnością" itd, a byli to górnicy. Tacherowa ich pogoniła i jakoś świat się nie zawalił, węgiel importowano i nigdy nie było z tym żadnego problemu. Jest jeden rynek na którym funkcjonuje niebezpieczny i upolityczniony monopol, czyli ropa i OPEC, do tego rynek gazu z
lepiej sprzedać niepodległość za paczkę fajek. Tylko czemu wtedy głosujemy na polskich polityków?


@Marek1991: bo nie sprzedajemy niepodległości za paczkę fajek. W ogóle nie sprzedajemy niepodległosci będąc w unii europejsiej. Kompromis to nie jest brak niepodległosci ale debil tego nie zrozumie.
@TurboDynamo: tylko że to prowadzi do podwyżek żywności. Dopłaty miały na celu sprawić że wszedzie da się produkować w podobnej cenie. To samo z kwotami mlecznymi. W innym wypadku Polska i Rumunia by zjadły firmy z zachodu.
@TurboDynamo: Oświeć mnie, jaka jest historia którą Ty znasz, a ja nie?
Dla czego uważasz, że ta analogia jest błędna? Ja uważam, że jest wręcz idealna.

Gimbusiarskie przemyślenia? Taki wielki intelektualista, a zamiast argumentów rzuca jakieś ataki ad personam...
To nie jest moja teoria, tylko wskazanie pewnej prawidłowości ekonomicznej, mianowicie autarkia surowcowa jest konieczna do prowadzenia polityki militarnej. Można wskazać współwystępowanie - im bardziej samowystarczalny kraj, tym bardziej agresywną politykę prowadzi,
: tylko że to prowadzi do podwyżek żywności. Dopłaty miały na celu sprawić że wszedzie da się produkować w podobnej cenie. To samo z kwotami mlecznymi. W innym wypadku Polska i Rumunia by zjadły firmy z zachodu.


@rafal-heros: nie do podwyżej tylko do obniżek. Rolnik ma mniejsze koszty produkcji bo dostaje rekompensate w postaci dopłat. Ludzie #!$%@? serio edukacja ekonomiczna w polsce leży.
Oświeć mnie, jaka jest historia którą Ty znasz, a ja nie?


@TheSilentEnigma: przecież połowa klęsk głodu wynikała z tego że zostały zerwane łańcuchy dostaw. Nie będę pełnił roli twojego nauczyciela, google: klęska głodu. Co druga była tym spowodowana.

Dla czego uważasz, że ta analogia jest błędna? Ja uważam, że jest wręcz idealna.


@TheSilentEnigma: bez prądu i węgla da się żyć a bez żarcia nie.

autarkia surowcowa jest konieczna do prowadzenia
@TurboDynamo:

bez prądu i węgla da się żyć a bez żarcia nie.


Cooooo? Dawno nie słyszałem większych bzdur. Ty masz pojęcie o funkcjonowaniu gospodarki XX/XXI w? Bo mi się wydaje, że absolutnie żadnego. Na początek proponuję poćwiczyć w mechanizm naczyń połączonych, a w szczególności to, w jak dużym stopniu wydajność rolnictwa zależy od wydajności przemysłu (choćby nawozów sztucznych).

przecież połowa klęsk głodu wynikała z tego że zostały zerwane łańcuchy dostaw. Nie
"Autarkia, samowystarczalność gospodarcza – cecha gospodarki lub cel polityki gospodarczej, prowadzonej przez państwo lub grupę państw, dążące do zaspokojenia wszelkich potrzeb gospodarki, zarówno konsumpcyjnych, jak i produkcyjnych, w ramach własnych możliwości."


@TheSilentEnigma: i jak bezpieczeństwo żywnościowe ma sie do zaspokajania WSZELKICH potrzeb gospodarki? Bo chyba masz świadomość że ŻYWNOŚĆ nie jest WSZELKIMI potrzebami gospodarki?
Gdzieś coś dzwoni ale nie w tym kościele co trzeba to jesteś zbyt tępy.

Naucz się definicji,
@TurboDynamo: Autarkia może obejmować tylko wybrany zakres dóbr, niekoniecznie wszystkie, i nigdy w historii nowożytnej nie stosowano jej w tak skrajnym rozumieniu. Natomiast każda forma handlu uzależnia od innych, dla tego, autarkia totalna wyklucza całkowicie handel.
Twg, racja, muszę wracać do pisania magisterki, z globalnego rynku Energii. Tak na marginesie na czym Ty się znasz geniuszu wszechwiedzący co tak wszystkich obrażasz? Matura chociaż napisana, czy tylko manifest komunistyczny przeczytany?
Autarkia może obejmować tylko wybrany zakres dóbr, niekoniecznie wszystkie, i nigdy w historii nowożytnej nie stosowano jej w tak skrajnym rozumieniu. Natomiast każda forma handlu uzależnia od innych, dla tego, autarkia totalna wyklucza całkowicie handel.


@TheSilentEnigma: ja #!$%@?.... sam postawiłeś sobie #!$%@? teze i sam ją sobie udowodniłes. No #!$%@? to jest kpina jaki jesteś tępy. Czy ja gdzieś napisałem ze mamy nie handlować z zagranicą? NIE, napisałem że mamy być
@TurboDynamo: Jak widać na ten temat g... wiesz co widać po Twojej wypowiedzi na temat węgla i elektryczności. Najwyraźniej tego na Twoich studiach nie uczyli. Podobnie jak historii co widać po wypowiedziach na temat głodu. G... mnie obchodzi Twoje wykształcenie (tak, to Ty zacząłeś ten temat). Masz jakieś twierdzenie i nie poparłeś go niczym poza osobistymi wycieczkami wobec mnie. Ja podałem przynajmniej kilka przykładów. Chcesz dyskutować, to na argumenty racjonalne. A
Jak widać na ten temat g... wiesz co widać po Twojej wypowiedzi na temat węgla i elektryczności. Najwyraźniej tego na Twoich studiach nie uczyli.


@TheSilentEnigma:ciebie tak dobrze nauczyli że nie znasz pojęcia autarki xD znasz po prostu mądrze brzmiące słowa bo statystyczny wykopek wtedy kiwa mądrze głową i z toba dalej nie dyskutuje. Po prostu skończ #!$%@?ć. Obaliłem wszystko co napisałeś.

Masz jakieś twierdzenie i nie poparłeś go niczym poza osobistymi
@TurboDynamo: Przytoczyłem definicję wiec nie wiem o co Ci chodzi. Uważam, że pełna samowystarczalność jest możliwa tylko w warunkach pełnej Autarkii, a każdy handel w pewnym stopniu uzależnia co wyklucza się z samowystarczalnością.

przecież opisałeś sam siebie xD

Ja robię osobiste wycieczki, czy Ty? To ja podaję twierdzenia bez przykładów i dowodów, czy Ty?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kozajsza: ale wiesz że UK będzie miało z swojego budżetu na to kasę, która będzie lepiej rozdysponowana i więcej skoro nie będą wrzucać do woda UE
@Kozajsza jak już tą Wielga Anglia będzie potentatem rolniczym to zaręczam wam że na tych polach będą #!$%@? Polacy i reszta bloku wschodniego UE bo przecież Wielki dżordż to nie będzie za ziemniakami biegał bo on chce być menedżerem a nie sortowaczem ziemniaków