Wpis z mikrobloga

Określenie szur wzięło się z dźwięku jaki wydaje folia aluminiowa noszona w celu "ochrony" przed promieniowaniem zmieniającym fale mózgowe itd


@Alakecz: Kto to plusuje? Wykopki szurania od szelestu nie odróżniają?
  • Odpowiedz
Określenie szur wzięło się z dźwięku jaki wydaje folia aluminiowa noszona w celu "ochrony" przed promieniowaniem zmieniającym fale mózgowe


@Alakecz:

No właśnie, zawsze byłem ciekaw skąd się określenie "szur" wzięło i sądziłem, że etymologia jest inna i że słowo pochodzi od "szurnięty".
  • Odpowiedz
@tylkostrimi: nie no bo mi się wydaje że dokładnie takie jest pochodzenie tego słowa, od szurnięty ale definicja szura już ewoluowała w znaczenie trochę głębsze od szurnietego( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Od zawsze wiedziałem że ona jest jebnieta. Jak tylko otwierała mordę to było od razu pewne, że kiedyś będzie jakimś #!$%@? głoszącym "oświecone prawdy".
  • Odpowiedz
@FormalinK

lol serio nie ma matury? Co ona robiła przez ostatnie 20lat znam masę starszych osób które sobie zrobiły matury dla siebie.


Po co jej matura jak jest artystką znaną w całym kraju? Trochę bez sensu. Matura to zwykły papierek ułatwiający życie klasie robotniczej, a nie jakieś wielkie osobiste osiągnięcie które robi się dla własnych ambicji xD
  • Odpowiedz
@wielkienieba: Szuria to dość nowe słowo, odnoszące się do osób uważanych za niezrównoważone, mające skrajne poglądy. Oprócz niego istnieje szur– „pojedynczy egzemplarz” zbiorowości nazwanej szurią. Wyrazy te niewątpliwie przywołują na myśl potoczny przymiotnik szurnięty oznaczający właśnie takiego człowieka. Ten z kolei był odnoszony także do osób chorych psychicznie lub w pewien sposób odbiegających od normy pod względem psychicznym. Trudno jednak jednoznacznie stwierdzić, czy ktoś, kto współcześnie nazywa innych ludzi szurią, odwołuje
  • Odpowiedz
@Alakecz: Cala historia ludzkosci to historia spiskow. To, ze plebs wierzy w jakies totalne urojenia to nie oznacza od razu dyskredytacji tematu :D
  • Odpowiedz