Wpis z mikrobloga

nie no bo mi się wydaje że dokładnie takie jest pochodzenie tego słowa, od szurnięty ale definicja szura już ewoluowała w znaczenie trochę głębsze od szurnietego


@FormalinK:

Też mam takie wrażenie. Szur to coś innego niż zwykły foliarz. To specjalna kategoria prawackich foliarzy.
  • Odpowiedz
@tylkostrimi: @Kosancz: @2cool2beAgod: Z ciekawości, po jaki #!$%@? do wszystkiego próbujecie mieszać te swoje śmieszne wojenki polityczne?


@bmj14741:

Jakie znowu wojenki polityczne? Po prostu zauważam, że określenie szur najczęściej jest używane w odniesieniu do skrajnie prawicowych foliarzy.

Prowadzimy sobie kulturalną dyskusję, a ty nagle z #!$%@? wyskakujesz.
  • Odpowiedz
Jakieś prawaki, lewaki, czemu wszystko sprowadzacie do politykowania.


@bmj14741:

Ale ja tu nie politykuję ani nikogo od prawaków/lewaków nie wyzywam (z resztą nigdy tego nie robię i gardzę tymi wojenkami). Co ja poradzę na to, że akurat tego określenia częściej się używa w odniesieniu do prawicowców?
  • Odpowiedz
"szur" to osoba która przeczy oficjalnej nauce i wiedzy, uważa że posiada wiedzę tajemną i wierzy w spiski.


@Alakecz: a znasz może określenie na osobę, która uważa, że spiski nie istnieją oraz bezgranicznie wierzy w oficjalne doniesienia medialne oraz we wszystkie publikacje naukowe?
  • Odpowiedz
@Alakecz: szur nie pochodzi od angielskiego "sure"? Zawsze mi się wydawało, że ta ich bezbłędna pewność co do głoszonych teorii i znamienne "otwórz oczy, to oczywiste!" to nich ściągnęło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
"szur" to osoba która przeczy oficjalnej nauce i wiedzy


@Alakecz: To wystarczy, że nauka w czymś się myli bo jest lobbowana przez koncerny i ktoś kto mówi prawdę już jest szurem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wspaniała definicja, taka nie podatna na manipulacje i oszczerstwa.
  • Odpowiedz