Wpis z mikrobloga

Mirki ze Szwajcarii - dzisiaj takie pytanie mam, może ktoś z was coś wie, bo na stronach ministerstwa to wszystko niejasne. Czy jak Polak pracujący w Szwajcarii (pozwolenie L, jeśli ma to znaczenie) chce teraz przylecieć na tydzień do Polski, to czy:
1. Będzie w Polsce podlegał kwarantannie?
2. Czy wracając z powrotem do Szwajcarii będzie miał jakiś problem?

Pomocy :)

#szwajcaria
  • 17
@noitakto:
1. Nie, bo jest obywatelem UE.
2. W swietle obecnych przepisow NIE. Choc kraza plotki ze ma wejsc na dniach aktualizacja listy krajow, po powrocie z ktorych jest kwarantannta. Czy wejdzie, kiedy i czy bedzie tam Polska - to byc moze wie rzad.

Obecnie kazda podroz to troche loteria, czy w miedzy czasie nie wprowadza kwarantanny na powrocie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@noitakto: Aktualnie nie ma żadnych problemów, ale dzisiaj ma być aktualizacja listy z krajami objętymi kwarantanną - sprawdź stronę BAG wieczorem czy nie dodali Polski.
@krzyzakp: Super, dzięki. Tak zawracam głowę, bo próbuję szukać na stronie ministerstwa, ale tam jest tylko mowa o obywatelach Szwajcarii przylatujących do Polski, a nie ma mowy o Polakach przylatujących ze Szwajcarii.
@krzyzakp: Taaa, z rządem to nie wiem, czy można ufać, ale to inna sprawa. W ogóle dodzwoniłem się do straży granicznej i tam mi powiedzieli, że Szwajcaria jest traktowana jako ktaj wewnętrzny UE. Więc wszystko gra.
@noitakto: wjeżdżając ze Szwajcarii też nie wpadasz w kwarantannę. O dziwo na stronie straży granicznej Szwajcaria jest nawet wyszczególniona https://www.strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/8557,Koronawirus-wjazd-do-Polski.html
Na innych jest podana tylko Unia Europejska jako zwolniona z kwarantanny, ale w domyśle chodzi o Schengen. Lepiej śledzić na bieżąco czy to się nie zmienia, ale na dzień dzisiejszy można wlecieć i wjechać bez przypału :)