Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Przed zapisem na studia przeczytalem duzo opinii na ten temat, wybralem ponoc najlepsze studia informatyczne w kraju i się na nie dostalem.
Studia na #mimuw polecam jedynie, kiedy jestescie co najmniej finalistami OMa lub OIa albo byliscie w matexie w warszawskim staszicu. Na tym wydziale istnieje po prostu istna kultura zap**olu. Matematyka wyglada tam duzo bardziej sensownie pod kazdym wzgledem. Informatyka zas to jakies nieporozumienie. Pierwszy rok jest calkiem znosny, nawet bardzo jak masz doswiadczenie z OMem/OIem albo jestes z lepszego liceum, ale wyzej to szkoda strzepic ryja...

Jak masz przygotowanie, jak napisalem wyzej, to mozesz miec jakies zycie. Inaczej bedziesz spedzac prawie kazda wolna chwile uczac sie albo robiac projekty, zeby z cudem dostac ledwo 3 albo w porywach max 4. Nie ma sie czasu na nauke rzeczy spoza uczelni. Fajne rzeczy, ktore są przydatne na stazach, sa dopiero na drugim roku, wiec male szanse na dostanie sie do tych fajniejszych firm na staz po 2 roku, kiedy rekrutacja na staze zaczyna się w kolo października.

Nie daj boze masz jakis problem, przez ktory masz mniej czasu na nauke albo nie mozesz się na niej skupic. Wtedy to juz jestes debil, bo nie dajesz rady siedziec przed ksiazkami/komputerem 24/7. Sa ludzie, ktorzy ci wytlumacza zadanie albo pomoga w pracy domowej, ale jest jeszcze wiecej ludzi, ktorzy powiedza ci, że "tu jest elitarny mimuw, tu trzeba zap
*dalac". Ludzie mowia, ze nie ma wyscigu szczurow, ale jest, moze czasem niewidoczny, ale jest.

Nie polecam nikomu informatyki tutaj na UW. Zaluje, ze stracilem tyle nerwow na licencjacie tam.
#studia #studbaza #uw #mimuw #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fc7d1d41831d2000bfc168b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: wyścig szczurów mówisz? Popytaj kolegów i koleżanki z prawa albo lekarskiego jak tam wyglądają studia xd
MIM to naprawdę jeden z bardziej przyjaznych studentom wydziałów. A to, że sobie nie radzisz to nie wina studiów tylko być może po prostu jesteś stworzony do czegoś innego. Teraz jesteś bogatszy o tę wiedzę i masz możliwość lepiej wybrac kierunek. Naprawdę to żaden wstyd zmienić kierunek jeżeli stwierdziłeś, że nie dajesz sobie rady/to
@AnonimoweMirkoWyznania: A czego się spodziewałeś idąc na najlepsze studia informatyczne w kraju, które każdego roku ściągają najlepszych kandydatów? Że będzie luźno? Jestem absolwentem MIMu i wcale nie uważam, że studia zjadały mi każdą wolną chwilę, wręcz przeciwnie. Miałem mnóstwo czasu dla siebie. Brutalna prawda jest taka, że IT na wysokim poziomie po prostu nie jest dla każdego. Trafiłeś w miejsce które Cię przerosło i powinieneś rozważyć zmianę kierunku.
@ZajebbcieTrudnyNick: @ZdeformowanyKreciRyj: @snowak:
Ludzie, troche empatii xD
No gość sie troche żali, ale jakieś podstawy ku temu ma. Studia informatyczne nie są proste, a ludki ze Stasziców, GiLA, 'olimpijczycy' się potrafią ponapinać. Jak przychodzisz ze szkoły w Kurzej Wólce to nie ma lekko, ale to nie znaczy że to nie jest miejsce dla Ciebie i że trzeba kierunek zmieniać xd
Ja akurat studiowałem na MiNI PW - wydział dość