Wpis z mikrobloga

@tellet: Mylisz się :
-Wizyty kontrolne mam, rzadziej bo rzadziej ale mam
-Mam piękne zęby. Mój uśmiech jest uznawany za naprawdę pociągający wsród płci przeciwnej, ale to moja i tylko moja zasługa dzięki poprawnemu myciu zębów, nitkowaniu ( a mam naprawdę ciasne przestrzenie między zębami) i nie, nie żarłem nigdy czekolady. Ale czasem tak jest że plomba się #!$%@? po dwóch latach a ząb co 2 lata temu był zdrowy nagle
@tellet co ty gadasz xD myślisz, że tylko Polacy boją się wydatków u dentysty? Mieszkam w Holandii i nie widzę różnicy między nimi, a Polakami w kwestii dbania o zęby. Chyba, że młodzież - tu widać, że rodzice od najmłodszego, pakują pieniądze w uzębienie dziecka. W PL chyba nie aż tak (chociaż też już się to zmienia).

Druga rzecz to kryterium - np. Ja i większość moich znajomych szuka dentysty, który zrobi
@Zaczytanaa: ja miałam w zeszłym roku taki przypadek, ze dentystka w jednym gabinecie powiedziała, ze zęba nie da się wyleczyć (zbyt wąski i ubity kanał, którego nie można oczyścić) i trzeba wstawić tytanowy ząb, natomiast na drugim zębie muszę mieć nałożoną koronę. Nie muszę chyba wspominać, ze jak sobie policzyłam to wyszło mi, ze taka przyjemność będzie kosztować grubo powyżej 10 tys zł.
Poszłam do dentystki w moim rodzinnym mieście, która