Wpis z mikrobloga

@Bankierpl:

Witajcie wykopowi inwestorzy,

szalony giełdowy rok zbliża się ku końcowi i na Bankier.pl chcemy poznać historie osób, które dołączyły do inwestorskiego grona podczas tego burzliwego okresu.

1. Jesteście na plusie, czy na minusie?
2. Zwiększaliście kapitał inwestycyjny, czy dalej operujecie tym, co wpłaciliście na starcie?
3. Jak zaczęła się wasza przygoda z giełdą, dlaczego zaczęliście inwestować?
4. Jak wyglądały wasze początki? Przygotowywaliście się, czy poszliście "na żywioł"?
5. Inwestowaliście w małe spółki, czy też w większe? Jak je wybieraliście
6. Macie jakieś ciekawe obserwacje/doświadczenia? Na czym najwięcej zarobiliście/straciliście?

Jeżeli w tym roku zacząłeś inwestycje na GPW/NC i chcesz się podzielić swoją historią, zachęcamy do kontaktu na maila a.torchala@bankier.pl (Adam Torchała), bądź pod tym postem. Zapraszamy!

Wybrane historie opublikujemy, a najciekawsze nagrodzimy.

#gielda #inwestycje #gpw #pieniadze #inwestowanie #finanse #banki #rozdajo
Bankierpl - @Bankierpl: 

Witajcie wykopowi inwestorzy,

szalony giełdowy rok zbl...

źródło: comment_1607698136eyOGxMplBYhQzj9xyl9tOq.jpg

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
@Bankierpl:
1. Jesteście na plusie, czy na minusie?

Na plusie i to całkiem ładnym plus regularne dywidendy. Pod koniec zeszłego roku spieniężyłem pierwszy raz swój 130% zysk, podatek bolał mocno. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Staram się dokupować co 3-4 miesiące po troszku (drobny ciułacz here), ale przy dziecku już trudniej odłożyć kase.

2. Zwiększaliście kapitał inwestycyjny, czy dalej operujecie tym, co wpłaciliście na starcie?

Jestem takim noobem,
  • Odpowiedz
@Bankierpl: MIałem inwestować 31 tys w allegro na debiucie i pies mi ciężko zachorował. Noce przy przyjacielu, operacja itd. Po dwóch dniach od debiutu sprawidziłem kurs akcji ... Przyjaciel wyszedł z tego ;)
  • Odpowiedz
Za pierwsze zarobione pieniążki postanowiłem inwestować pod wpływem książek o osiąganiu niezależności finansowej. Człowiek był głupi, bo jak za 2-3k netto miesięcznie to osiągnąć. XD Przy 10k miesięcznie myślę że do zrobienia w polszy bez problemu utrzymując skromne życie.


@Niedzwiedzmin: spokojnie przy 3k netto można sobie odłożyć co miesiąc 100-200zł i wpłacać np. raz na rok na jakąś spokojnie rosnącą spółkę dywidendową. Okaże się, że w wieku 50-60 lat mamy przyzwoity
  • Odpowiedz
1. Na plusie
2. Mam 50% kapitału na giełdzie.
3. Chęć zarobienia pieniędzy na boku.
4. Na początku strata prawie 40% kapitału na CCC w 2018 roku. W tym roku w końcu wyjdę na plusie. Wyedukowany, przygotowany, zahartowany do dalszego inwestowania.
5. Duże, małe, nieznane, znane.
6. Szybko ciąć straty, kupować tanio i czekać na dupie w końcu odbije.
  • Odpowiedz
@Bankierpl: 1. Na plusie
2. Zwiekszalem
3. Mialem w tyle glowy, to ze najlepiej jest inwestować jak wszyscy srają w portki
4. Sralem w portki przez marzec i kwiecien az w koncu w maju zainwestowałem
5. Chcialem zainwestowac w jedne spolki ale kupiłem inne (efekt sraniawgacie)
6. Kupuj tanio, sprzedaj drogo
  • Odpowiedz
@Bankierpl: często odwiedzam waszą stronę. Lubię sobie obejrzeć wywiad z kuczyńskim. Poza tym wasze forum to okropny rąk. Generalnie lubię tę stronę i dzięki wam zawsze mam pełne gacie strachu zanim coś kupię.
  • Odpowiedz
@Bankierpl:
Mój pierwszy rok na giełdzie, także uczę się...
1. Zysk ok 90% - dziś zrealizowany :D
2. Nie zwiększałem kapitału, wpłata jednej kwoty, reinwestycja zysków i dywidend
3. Interesuję się gospodarką/ekonomią/polityką od jakiegoś czasu, postanowiłem to wykorzystać w praktyce
4. Spółki wybierałem kilka tygodni, na CFD'kach grosze przegrałem dla wprawy w obsłudze portalu brokera ;]
5. Średnie, nie największe w sektorze, ale mające perspektywy rozwoju
6. Największy zarobek na uranie,
  • Odpowiedz
@mwmichal: Dlatego staram się zawsze coś przyoszczędzić i dokupić akcji, powiem szczerze że fajnie działa w ING u mnie takie konto które końcówkę odklłada na oszczednosciowe, np. placisz 86zł i 4zł dopełniające do 90 leci na oszczędnościowe, po paru miesiacach jest parę stówek i mozna wrzucic w gielde. :)

Polecam też ETFy które dywidendy wypłacają w EUR/USD z uwagi na słabego złotego.
  • Odpowiedz
1. Jesteście na plusie, czy na minusie?

2. Zwiększaliście kapitał inwestycyjny, czy dalej operujecie tym, co wpłaciliście na starcie?

3. Jak zaczęła się wasza przygoda z giełdą, dlaczego zaczęliście inwestować?

4. Jak wyglądały wasze początki? Przygotowywaliście się, czy poszliście "na żywioł"?

5. Inwestowaliście w małe spółki, czy też w większe? Jak je wybieraliście

6. Macie jakieś ciekawe obserwacje/doświadczenia? Na czym najwięcej zarobiliście/straciliście?


@Bankierpl:
Pierwszy rok gry, nie pierwszy nauki ( ͡
  • Odpowiedz
@Bankierpl:

1. Na zielono cały czas.
2. Trochę dorzuciłam późną wiosną, ale większość kupiona niemal jednorazowo na początku (przełom marca i kwietnia).
3. Nie miałam gdzie trzymać nadwyżki gotówki, żeby nie traciła - trochę poczytałam i doszłam do wniosku, że giełda wpisuje się w moją długoterminową strategię. Covid wydał mi się idealną okazją i do pociągu wsiadłam pod koniec marca.
4. Czytałam głównie blogi finansowe, trochę książek. Ale nie o wszystkich
  • Odpowiedz
@Bankierpl:

1. Jesteście na plusie, czy na minusie?


Na plus ok. 100%.

2. Zwiększaliście kapitał inwestycyjny, czy dalej operujecie tym, co wpłaciliście na starcie?


Zwiększałem 2 razy. Raz wpłaciłem dodatkową kasę na IPO Allegro, i po przydzieleniu 18 akcji resztę i tak wpakowałem na giełdę w co innego, a drugi raz wpłaciłem kasę na IPO PCF, i po dostaniu 1 akcji... wiadomo :)

3. Jak zaczęła się wasza przygoda z giełdą,
  • Odpowiedz
@Bankierpl: > 1. Jesteście na plusie, czy na minusie?

2. Zwiększaliście kapitał inwestycyjny, czy dalej operujecie tym, co wpłaciliście na starcie?

3. Jak zaczęła się wasza przygoda z giełdą, dlaczego zaczęliście inwestować?

4. Jak wyglądały wasze początki? Przygotowywaliście się, czy poszliście "na żywioł"?

5. Inwestowaliście w małe spółki, czy też w większe? Jak je wybieraliście

6. Macie jakieś ciekawe obserwacje/doświadczenia? Na czym najwięcej zarobiliście/straciliście?


@Bankierpl:

1. Zdecydowanie na plus, w
  • Odpowiedz
1. Jesteście na plusie, czy na minusie?

Na plusie, coś koło 70% tego z czym wchodziłem.

2. Zwiększaliście kapitał inwestycyjny, czy dalej operujecie tym, co wpłaciliście na starcie?

Jak już to go kurczę realizując zyski, bo zysk trzymany w akcjach to nie zysk tylko potencjalna strata ( ͡° ͜ʖ ͡°)

3. Jak zaczęła się wasza przygoda z giełdą, dlaczego zaczęliście inwestować?

Nuda + nowa praca spowodowała, że zarabiam
  • Odpowiedz