Wpis z mikrobloga

Dzieeeń dobry Mirko!

Zachęcona tym, jak zajebiście wyszła biała pizza z łososiem, postanowiłam w taki sam sposób zrobić ketogeniczną wersję tarte flambee.
Korciło mnie żeby dodać rozmarynu albo papryczki, niestety zrezygnowałam a szkoda, bo byłoby to fajne odbicie dla ciężkiej i tłustej całości.
Słowem z łososiem lepsza :D

Tarte flambee

150g mozzarelli w kosteczkach/startej
25g majonezu
1 jajko L
25g śmietany 18%
50g boczku
50g czerwonej cebuli
Sól, pieprz

120g sera, majonez i jajko wymieszać.
Rozsmarować na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i piec ok 15-20 minu w 180°C do zezłocenia.
Przerzucić spód na drugą stronę, wierzch posmarować śmietaną, oprószyć solą i pieprzem.
Rozsypać resztę mozzarelli, boczek i cebulę pokrojoną w piórka.
Piec jeszcze 10-15 minut.

MAKRO: 964kcal 51B 82T 5W

Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw
I bloga ziemniakizostaw
Miłego dnia ()

#keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw
Pobierz
źródło: comment_16080167800p5o4wc8nZa8fUvdrGaWFR.jpg
  • 19
@krzykrzy1995 no przy nadwyżce kalorycznej to nigdy nie schudniesz, ale ketoza wspomaga chudnięcie. Organizm pozyskuje energię z tłuszczy zarówno tych zjedzonych jak i już zmagazynowanych. Tak więc osoba z nadwagą na keto na cały czas zapas energii zmagazynowanej w tkance tłuszczowej i nie czuje łaknienia, a w takim wypadku ciężko przyjąć zbyt wiele kalorii.
@Gilbert_Prukwa wszystko zależy od indywidualnego zapotrzebowania i modelu żywienia. Dla mnie to nie jest dużo, dla kogoś kto ma zapotrzebowanie 2k i 5 posiłków dziennie to bardzo dużo ¯_(ツ)_/¯
Jeśli nie jesteś na keto to nie polecam przepisu, taka ilość tłuszczu w jednym posiłku może nie zostać miło przyjęta przez ogranizm :)