Wpis z mikrobloga

@lich0_nie_spi wybierz dobrą firmę, jak Roces, Bauer albo Salomon, do tego ważne są kółka oraz łożyska, a to zależy od tego jak chcesz jeździć. Różna też jest liczba kółek, najlepiej żeby sprzedawca ci doradził.
@lich0_nie_spi: Zobacz FAQ z tagu - https://pastebin.com/Ws81Cgkd

Do 800 spokojnie znajdą się dobre rolki, przy czym najbardziej renomowane firmy to raczej Rollerblade, Powerslide i Seba (kolejność dowolna). Wspomniany wyżej Bauer robi dobre rolki hokejowe, a to nie jest sprzęt do jazdy rekreacyjnej na co dzień. Bauera zdecydowanie bym polecił, ale przy łyżwach.

Roces to raczej niższa półka jakościowa niż trzy wspomniane powyżej.

Jeszcze onegdaj K2 uchodziło za bardzo dobrego producenta, ale
@GaiusBaltar: Odwiedziłem 3 sklepy, nie mieli nic w moim rozmiarze, dostawy dopiero koło lutego. Kupię coś online, ale na bladeville też ubogo. Wspomniane wyżej twistery x mnie zainteresowały, ale nie ma aktualnie (mam na myśli wersję z wentylacją) Zastanawiam się nad wersją edge, jaka jest między nimi roznica?
@lich0_nie_spi: Niestety nie jeździłem dawno w niczym od RB. Oglądałem te Twistery Edge ze 2 lata temu, i wyglądały ok. Sam mam już stare Twistery 80, i są cały czas najwygodniejszą rolką jaką miałem. Po wygrzaniu linera Powerslide Imperial się zbliżył do nich, ale cały czas był minimalnie słabszy.
@lich0_nie_spi: Nexty to bardzo fajna i bardzo wygodna rolka, ale nie na każdą nogę pasuje. Najlepiej, gdybyś je przymierzył.

Bardzo dużą zaletą, szczególnie dla początkującego, jest szyna na w systemie trinity, która obniża położenie nogi w stosunku do podłoża, i tym samym zwiększa stabilność. Jeśli Ci spasuje na nogę, będziesz zadowolony.

Pamiętam tylko, że pierwsze serie miały problemy z pękającą skorupą przy dziurze na sznurówki. W moich to nie wystąpiło, ale