Wpis z mikrobloga

Myślę, że Cytadela powinna się dobrze sprawdzić - proste zasady (nauczyłem kiedyś niegrających rodziców i dobrze się skaluje niezależnie od liczby osób. Jeśli coś trochę większego, to może 7 cudów świata. Jeśli zaś liczą się pakiety podstawka + dodatek to Carcassonne z dodatkiem Karczmy i katedry. W sumie w Munchkina też można grać w 6 osób - może być lekki chaos, ale w sumie w Munchkinie chyba o to chodzi :P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Luna98x:
Jednym słowem - kooperacja słowna.
Koncept - wariacja na temat kalamburów.

7 cudów fajnie się skaluje w zależności od liczby graczy, ale to już nieco bardziej złożony tytuł.
@Luna98x: no tak jak mówię, ktoś musiałby z kimś być w teamie, co wcale nie jest takie słabe wbrew pozorom - kiedyś graliśmy na drużyny i było fajnie. Niestety, chyba żadna wersja nie oferuje gry dla 6 osób, nawet Dookoła świata. Tak sobie myślę, czy zawsze będzie sytuacja, że wszyscy będą chcieli grać, skoro to ludzie w wieku 16-23 lata, ale wiem, że nie o to pytałaś.
@Luna98x: tzn. chodziło mi o święta :) czy po prostu zawsze będzie się wszystkim chciało itp :) w takim układzie, chyba wspomniane 7 cudów powinno być lepszym wyborem tylko zasady trochę trudniejsze, ale wciąż przystępne